Ciechanowiec Online

Subiektywny Niecodziennik

Zaproszenie na wernisaż fotografii Tomasza Sieńczuka „Na skraju światła”

Dorota Łapiak Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu ma zaszczyt zaprosić na wernisaż fotografii Tomasza Sieńczuka „Na skraju światła”.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce w siedzibie Muzeum Rolnictwa przy ul. Pałacowej 5.

 

Tomasz Sieńczuk (ur. 1967, Wysokie Mazowieckie)

 

Strażak zawodowy, fotograf, podróżnik, miłośnik przyrody. Przygodę z fotografią rozpoczął w wieku 13 lat, gdy dziadek podarował mu w prezencie aparat fotograficzny AMI-66 na klisze średniego formatu. Wiedzę z zakresu fotografii zdobywał czytając książki i czasopisma fotograficzne oraz obserwując najlepszych i ich zdjęcia na wystawach i w galeriach internetowych.

 

Lubuje się w fotografii krajobrazowej , której uprawianie dodatkowo dostarcza mu wielu wrażeń, a niekiedy podnosi adrenalinę – pokonywanie dużych odległości w trudnych warunkach terenowych, niekiedy z elementami wspinaczki, przebywanie w miejscach uznanych z niebezpieczne. Nie stroni też od innych dziedzin, ponieważ jest strażakiem, nie omieszkał zrealizować małego projektu związanego z zapałkami i ogniem.

 

Uwielbia podróże, przebywanie na łonie natury, wtedy obserwuje toczące się w przyrodzie życie, zmiany zachodzące w ciągu czterech pór roku. Publikowanym zdjęciom stara się nadawać tytuły, niekiedy prowokacyjne, gdyż nakazują odbiorcy zastanowienie, podjęcie próby interpretacji.

 

Fotografie zamieszcza na kilku profesjonalnych, także międzynarodowych grupach fotograficznych w mediach społecznościowych, gdzie często doceniane przez ekspertów są następnie publikowane w internetowych wydaniach magazynów fotograficznych. Do niektórych obrazów tworzy wiersze.

Źródło: