Ciechanowiec Online

Subiektywny Niecodziennik

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”- spektakl w Muzeum Rolnictwa

pzk-banner-ciechanowiec

Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk oraz Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak zapraszają na spektakl pt. „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”, który odbędzie się 22 sierpnia 2021 r. (niedziela) o godz. 15.00 na terenie ciechanowieckiego muzeum przy ul. Pałacowej 5.

 

Spektakl organizowany w plenerze w ramach projektu PODLASKIE ZASILANE NATURĄ realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Wstęp bezpłatny.

O spektaklu:

Kopytko jest szewskim uczniem i zarazem psotnym młodzieńcem pełnym życia. Gdy za swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat, szukając wesołych przygód i beztroskiego życia. W drodze spotyka Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach – lekkoducha i psotnika, szukającego w życiu tylko wesołych i przyjemnych wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na drodze. Swoje niczym nieskrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i Królewny.

Autor: Kornel Makuszyński

Reżyseria: Stanisław Ochmański

Scenografia: Przemysław F. Karwowski

Muzyka: Jerzy Dobrzański

Adaptacja i teksty piosenek: Jan Wilkowski

Obsada:

– Beata Antoniuk

– Marzanna Gawrych

– Daria Głowacka

– Marek Janik

– Tomasz Bogdan Rynkowski

– Rafał Swaczyna

Źródło: