Ciechanowiec Online

Subiektywny Niecodziennik

Ruszyły zapisy na szkolenia w ramach Targów Pracy Politechniki Białostockiej

Drugiego dnia Targów Pracy Politechniki Białostockiej, 13 października, odbędą się bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej. Do wyboru są warsztaty z umiejętności miękkich, specjalistyczne szkolenia IT, jak też dotyczące silników spalinowych.

Bezpłatne szkolenia dla studentów i absolwentów uczelni rozpoczynają się 13 października od godz. 9.00 (większość warsztatów odbędzie się w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia, przy ul. Zwierzynieckiej 16). Szkolenia organizowane są w ramach Targów Pracy Politechniki Białostockiej (12 i 13 października). Pierwszy warsztat z umiejętności miękkich poprowadzi kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, Mateusz Adaszczyk, który opowie o tym, jak sprawnie komunikować się z innymi i jak ta komunikacja przekłada się np. na sukces w negocjacjach.

Dla osób, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej polecamy spotkanie o godz. 10.15, które poprowadzi Sylwia Stokowska z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Podczas warsztatu można dowiedzieć się m.in.:


– jak przygotować się do założenia własnej firmy,

– skąd pozyskać dofinansowanie na założenie działalności,

– gdzie i jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.


O tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób najlepiej odpowiadać na pytania rekrutera opowiedzą Izabela Niziałek i Magdalena Urbańska z firmy Forte. Ten warsztat odbędzie się o godz. 11.30.


Osoby, które chciałyby podszkolić swoje umiejętności autoprezentacji zapraszamy zaś na godzinę 12.30. Wówczas bowiem odbędzie się warsztat pt. „Zbuduj z nami inspirujące, spersonalizowane wystąpienie publiczne”, który poprowadzą Monika Więckiewicz i Michał Zieliński z Forte. Będzie to doskonała okazja, by zdobyć pierwsze doświadczenia, niezbędne np. przy pozyskiwaniu inwestora czy ubieganiu się o pracę.

Kolejny warsztat z umiejętności miękkich będzie dotyczył tego, jak zbudować efektywną strukturę organizacyjną. Poprowadzi go Barbara Smosna wraz z Natalią Idzik i Justyną Żurowską z Forte. Szkolenie rozpocznie się o godz. 13.30.

Pasjonatów programowania i osoby, które wiążą swoją przyszłość zawodową z IT, zapraszamy na dwa ostatnie warsztaty tego dnia. O godz. 14.45 Karolina Zalewska i Tomasz Łubkowski z Acaisoft poprowadzą szkolenie pt. „Pewnego razu w IT – fantazja studenta vs pracodawcy”, natomiast o godz. 16.00 będzie można dowiedzieć się więcej nt. cyberbezpieczeństwa. Warsztat pt. „Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem firewalli Palo Alto. Uzyskaj bezpłatne szkolenie i zostań TAC Engineer’em w iOPEX”, poprowadzi Tomasz Nosal oraz Jagadeswara Rao Maddukuri z iOPEX.

Dodatkowo o godz. 11.30 w sali szkoleniowej Biura Karier i Współpracy z Absolwentami (akademik Gamma) konstruktor LPG TECH Grzegorz Lewandowski opowie o LGI, czyli innowacyjnym systemie zasilania silników spalinowych.


Aby się zapisać na szkolenie, należy wysłać e-mail na adres: doradca.zawodowy@pb.edu.pl, a w treści wpisać swoje imię i nazwisko oraz temat wybranego szkolenia.

Szkolenia są elementem dwudniowego wydarzenia, jakim są Targi Pracy Politechniki Białostockiej https://www.facebook.com/events/997321347694400. Dzień wcześniej, czyli 12 października na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godz. 10.00-15.00 będzie można odwiedzić stoiska ponad 50 pracodawców, którzy aktualnie prowadzą rekrutacje.

Harmonogram szkoleń:
9.00-10.00 Jak sprzedać piasek na pustyni, czyli negocjacje w trudnych czasach, Mateusz Adaszczyk kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami

10.15- 11.15 Własna firma – od pomysłu do realizacji, Sylwia Stokowska, WUP

11.30-12.15 Jak zaskoczyć rekrutera, czyli jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną? Izabela Niziałek, Magdalena Urbańska, Forte

12.30-13.30 Zbuduj z nami inspirujące, spersonalizowane wystąpienie publiczne, Michał Zieliński oraz Monika Więckiewicz, Forte

13.30-14.30 Zbuduj z nami efektywną strukturę organizacyjną, Barbara Smosna, Natalia Idzik oraz Justyna Żurowska, Forte

14.45-15.45 Pewnego razu w IT – fantazja studenta vs pracodawcy, Karolina Zalewska oraz Tomasz Łubkowski, Acaisoft

16.00-17.00 Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem firewalli Palo Alto. Uzyskaj bezpłatne szkolenie i zostań TAC Engineer’em w iOPEX, Tomasz Nosal oraz Jagadeswara Rao Maddukuri, iOPEX

Powyższe warsztaty odbędą się w auli PO/33 mieszczącej się w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16.

Dodatkowo:
11.30 – 12.00 LGI – innowacyjny system zasilania silników spalinowych, Grzegorz Lewandowski – konstruktor LPG TECH, sala szkoleniowa Biura Karier i Współpracy z Absolwentami, ul. Zwierzyniecka 8 (Dom Studenta nr 3 Gamma), parter


Zapraszamy do udziału!

Źródło: