Czeka nas koniec bezpłatnego internetu?
Dodane przez cc_admin dnia Czerwiec 18 2009 08:43:10
   Dni bezpłatnego Internetu są już policzone i będzie on w obecnej formie funkcjonował jedynie przez około pięć lat – mówi Barry Diller, szef IAC, jednej z największych na świecie firm dostarczających usługi internetowe.
   Zdaniem Dillera, jedyną przeszkodą utrudniającą wprowadzenie płatnego systemu korzystania z Internetu jest brak sprawnego systemu pobierania opłat, który prawdopodobnie będzie funkcjonował na zasadzie stosowanej już dzisiaj przez firmy Amazon przy zakupie oferowanych towarów, czy firmę Apple przy ładowaniu plików muzycznych.
Treść rozszerzona
   “Jestem całkowicie przekonany, że Internet jest już zmieniany z bezpłatnego systemu w system płatny. Mogę przysiąc, że na pewno będzie to [wkrótce] system płatny.” – mówił Diller podczas dyskusji, która miała miejsce na konferencji zorganizowanej przez jego firmę w jednym ze szklanych budynków na Manhattanie. “Nie znaczy to, że wszystko będzie płatne, ale wszystko co ma jakąkolwiek wartość – będzie.” – dopowiada Diller.

   Według niego to, że możemy dzisiaj cieszyć się bezpłatnością wielu internetowych usług i darmowym dostępem do stron internetowych “jest ‘wypadkiem przy pracy’ o historycznym znaczeniu, lecz wkrótce stan ten będzie skorygowany.” Ta, jak określił, “era kreatywnego chaosu” skończy się w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.

   Potężne firmy rozważają już pewnego rodzaju drastyczne ‘przekroczenie Rubikonu’ poprzez wprowadzenie dostępu do swoich informacji po uiszczeniu opłaty. Dla przykładu, dziennik The New York Times chętnie zamieniłby czytających obecnie 20 milionów czytelników miesięcznie, na milion płatnych subskrybentów. I z pewnością znajdą się osoby chętne zapłacić za usługę. “Ludzie płacą za dostęp do informacji. Zawsze płacili.” Zmiana Internetu z bezpłatnego na płatny, “bezdyskusyjnie wkrótce nastąpi” – mówi Diller.

   Utworzona w 1995 roku w Pasadenie (Kalifornia) firma InterActiveCorp (IAC), jest ósmą największą na świecie firmą usług internetowych. Obecnym jej szefem (CEO) jest Barry Diller, żydowski miliarder, uznany za pobierającego największe wynagrodzenie wśród szefów firm (w 2005 roku otrzymał on w sumie tytułem “wynagrodzenia” 295 milionów dolarów), właściciel m.in. 93-metrowego, największego jachtu na świecie, wartości około 200 milionów dolarów. 67-letni Diller zanim trafił do IAC, był jednym z szefów studia filmowego Paramount Pictures i stacji telewizyjnych Fox oraz USA Broadcasting. Diller znany jest z ultralewicowych poglądów, przyznaje się do tzw. orientacji homoseksualnej i do współżycia z wieloma partnerami.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie ZDnet.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

* Umowa YouTube z żydowską masońską organizacją o kontroli Internetu

* Uwaga, nadchodzi: Odgórna cenzura Internetu w Australii

* Amerykański Komitet Żydowski cenzuruje encyklopedię

* Niemcy: Zakaz nadawania stacji telewizyjnej Al-Manar

* “Przemilczane zbrodnie UPA” usunięty z YouTube – ale do obejrzenia tutaj

* ONZ wprowadza podatek światowy

* Sukcesy lobbystów żydowskich w dołączeniu do “Planu Paulsona” korzystnych dla siebie ustaw

* Rewolucyjny Żyd czyli kto kontroluje przemysł pornograficzny

* Żydzi stanowią więcej niż połowę najbardziej wpływowych ludzi na świecie – stwierdza ranking pisma Vanity Fair