Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai
Dodane przez cc_admin dnia Grudzień 09 2014 09:36:49
   Walki dzieci w mini MMA, K1 i knockdown w wykonaniu zawodników z całej Polski i z zagranicy, można było obejrzeć w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Mistrzostwa Polski skupiły 140 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Odbyły się również pokazy wietnamskich Mistrzów Kung Fu.

Treść rozszerzona
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budo Kai (Kyokushin Karate IBK)


   Walki dzieci w mini MMA, K1 i knockdown w wykonaniu zawodników z całej Polski i z zagranicy, można było obejrzeć w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Mistrzostwa Polski skupiły 140 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. Odbyły się również pokazy wietnamskich Mistrzów Kung Fu. Walki odbywały się na macie i w ringu dla starszych zawodników i zawodniczek.

   Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK juniorów i seniorów odbyły się w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum w Zambrowie. Organizatorem był Mazowiecko - Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai - z Shihanem Arturem Więzowskim i Sensei Robertem Gaździkiem na czele. Patronat nad zawodami sprawował Burmistrz Miasta Zambrów. Klub otrzymał wparcie od Zakładu Kruszyw Państwa Rupińskich z Szumowa oraz Banku Spółdzielczego w Zambrowie.

   Mistrzostwa skupiły dużą ilość zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych. W sumie było 140 uczestników z Wietnamu, Holandii i Polski. Walki były ciężkie i emocjonujące, szczególnie w kategorii K1 oraz mini MMA. Gościem honorowym Mistrzostw był Prezydent International Budo Kai - Kancho Gerard Gordeau 9 dan - wybitny i legendarny Mistrz Kyokushin Karate i UFC a także generał DS. Bogdan Puczyński 10 dan Ju Jitsu i Mistrz Ch Van Truong wietnamskie Kung Fu.

   Po pojedynkach kwalifikacyjnych, które rozgrywane były przez całą sobotę, - po południu rozegrane zostały walki finałowe. Zawodnicy na zakończenie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Karate Kyokushin International Budo Kai IBK otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy, podpisane przez Kancho Gordeau (9 dan). Kilku nowych instruktorów otrzymało także legitymacje instruktorskie, jako uwieńczenie Kursu Instruktorów PF IBK.

   Mistrzostwa uświetnił i uatrakcyjnił pokaz gości z Wietnamu. Zademonstrowali oni zgromadzonej publiczności tzw. taniec lwa oraz elementy wietnamskiego kung-fu z bronią. Podczas tego pokazu można było podziwiać niezwykłą sprawność i gibkość zawodników z Azji.


Finaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kyokushin 06.12.2014 Zambrów (.doc)


Zdjęcia w galerii - kliknij!