Serdeczne podziękowania od stowarzyszenia RODZINA

   Stowarzyszenie Rodzina informuje wszystkich darczyńców, że w dniu 01 czerwca 2009 r. został zawarty Akt Notarialny na zakupienie mieszkania dla czworga osieroconych dzieci z Ciechanowca.
   Stowarzyszenie Rodzina składa serdeczne podziękowania wszystkim którzy wsparli akcję „Zbudujmy dom” ofiarowując swoją „cegiełkę” na zakup i wyposażenie mieszkania, które jest własnością dzieci w równych częściach po ¼ na każde dziecko.
Z wyrazami wdzięczności:
Ania, Sebastian, Kasia i Ola oraz Stowarzyszenie Rodzina
Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 17 2009 21:56:38 Drukuj

Święto Ciała i Krwi Pańskiej 2009 w Ciechanowcu

    - inaczej zwane Bożym Ciałem. Jest to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Wspominamy wtedy szczególnie Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce to święto obchodzimy w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a więc jest ono świętem ruchomym, wypadającym zawsze 60 dni po Wielkanocy. W tym roku "wypadło" 11. czerwca.
   Fotorelację z procesji Bożego Ciała w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej znajdziesz w naszej galerii - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 15 2009 09:43:55 | 0 komentarzy | Drukuj

Obchody X Rocznicy Wizyty Apostolskiej Jana Pawła II w Diecezji Drohiczyńskiej

   10. czerwca b.r. przypadła 10. Rocznica Wizyty Apostolskiej Jana Pawła II w Drohiczynie. Szczegółowe informacje na temat tej uroczystości znajdziesz w Oficjalnym Serwisie Diecezji Drohiczyńskiej - kliknij tutaj!
   Ciechanowiec w obchodach rocznicy m.in. reprezentował Chór Parafialny z parafii Trójcy Przenajświętszej oraz Orkiestra Dęta COKiS. W galerii znajdziesz 2 albumy zdjęć ze środowych uroczystości - album 1 - kliknij tutaj! - album 2 - kliknij tutaj!
   Mamy też ustanowiony przez Sejmiki Województwa Podlaskiego, Mazowieckiego i Lubelskiego, na których terenie znajduje się Podlasie - 10 czerwca jako Dzień Podlasia oraz Flagę Podlasia - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 15 2009 08:05:14 | 0 komentarzy | Drukuj

I Ogólnopolski Piknik Łowiecki w Ciechanowcu

   Dziś (6-06-2009) w godzinach porannych na strzelnicy Koła Łowieckiego "Rogacz" w Ciechanowcu (niedaleko miejscowości Malec) rozpoczął się I Ogólnopolski Piknik Łowiecki oraz Otwarte Międzynarodowe Zawody Strzeleckie - zorganizowane przez firmę Szuster i Koło Łowieckie „Rogacz” w Ciechanowcu.
   Impreza aktualnie trwa. Wystawa (rano licznie oblegana) broni, amunicji, optyki, noży, ubrań, obuwia i akcesoriów łowieckich czeka na odwiedzających. M.in. organizowane są także konkursy dla dzieci. Wstęp wolny dla wszystkich. Przyjedź z rodziną - zobacz. Obejrzyj Polskie Premiery f-my M. K. Szuster - Ciechanowiec 2009. Wypróbuj, przetestuj najnowszą broń myśliwską; - dochód ze sprzedaży amunicji (sprzedawanej po cenach specjalnych) przeznaczony jest na dofinansowanie wakacji dzieci z Domu Dziecka w Falbogach.
   Fotorelacja z otwarcia imprezy, wystawy, rozpoczęcia zawodów - kliknij tutaj! Album "popołudniowy" - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 06 2009 15:22:16 | 0 komentarzy | Drukuj

Poprawmy Polskę, zmieńmy Europę...

   ..."Dzisiejsza Polska nie powstała ani w wyniku komunistycznego spisku, ani też wielkiej rewolucji. Komuniści podjęli z nami grę, w której nie uwzględnili siły i przywiązania narodu do wolności, wiary i polskiej tradycji. Na jej początku kontrolowali niemal wszystkie figury. Solidarny marsz pionków powywracał je na szachownicy historii. Wygraliśmy wolność, ale bez jej wielkiego festiwalu. Za takie zwycięstwo płacimy dzisiaj społeczną depresją, wszechogarniającą korupcją i utratą przez wielu naszych rodaków instynktu narodowego.
   Polska zasługuje na lepsze rządy niż te, które powstawały w wyniku wolnych wyborów. Kwintesencją dwóch dekad demokracji są elity polityczne niepotrafiące się troszczyć o swoich wyborców, a ich głównym celem jest próba wyprowadzania elektoratu w pole"...

Tomasz Sakiewicz

cc_admin dnia czerwiec 05 2009 12:40:13 | 3 komentarzy | Drukuj

CrusadeNR - jego filmiki pokazały za wiele?!...

   CrusadeNr zablokowany. Ale dlaczego? Mamy w końcu demokrację czy raczej "demosrację"?! Nie zauważyłem tam większych "przegięć" - no może oprócz "liści" - ale z drugiej strony... "Łoni" nie przewidzieli tylko tego, że ludzie to jednak oglądają (np. zamiast "obiektywnego" filmu o braciach Bielskich) i kopiują sobie pliki. Już wyrosły klony... I co "eurokasiarze-kosiarze" - jak napinane sondaże nie wyjdą - a kasa jak zwykle tak, to może zlikwidujmy internet w tej kadencji?!
   Zastanawia mnie bardzo tylko to, że u nas (no oczywiście w Europie i na Świecie) - jeśli ktoś stara się coś zrobić z osobistych pobudek patriotycznych, ludzkich - to na pewno faszysta lub antysemita - i nie jest to dyplomowany historyk ywentułalnie nauczyciel - czyli "tłuszcza siem dorwała do netu"l! O Boziu! Zlikwidować to lub przynajmniej kontrolować!!! Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 02 2009 10:00:00 | 0 komentarzy | Drukuj

Polityka historyczna - fatum nad Polską?!

   Nie lubię długo pisać - to się rozpiszę. Jak byłem młody, dość krótko "się wywierszałem". Teraz z wiekiem już gorzej. A jeszcze do niedawna wolałem śpiewać, bo ponoć muzyka łagodzi obyczaje... :)
   Przeglądając ostatnio (zamiast ciechanowieckiego forum na Gazecie Współczesnej) stronę Fundacji PAMIĘTAMY natrafiłem na publikację Pana Kazimierza Krajewskiego pt. „Opór”?, „Odwet”? - czy po prostu „polityka historyczna” ? Dotyczy ona filmu Edwarda Zwicka „Opór” oraz książki Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego pt. „Odwet”. „Prawdziwa historia braci Bielskich”.
Niby to już za późno (i z echem przebrzmiało), - ale czy na pewno już i tyle?!
   Przyznaję się od razu - nie znam dobrze Pana Kazimierza. Za krótko i zbyt mało chwil dane nam było porozmawiać szczerze i w spokoju; jednak śmiem twierdzić, że jest bardzo rzetelnym człowiekiem i wytrwale dąży do prawdy (a ja? - ciągle - z wiekiem nabywam doświadczenia, intuicji; coraz bardziej subiektywny, ostrożny w osądach, po przejściach; - ciągle uczę się na błędach...). Jednak "na tyle co go znam" mogę powiedzieć, że raczej mu uwierzę (czyli w to co robi i do czego dąży).
   Ale bo i o co zaraz (to taka wielka bakteria) robić tyle halooo: - o jakiś film czy książkę?! Po co? Komu to potrzebne? Poczemóżźżź?....
   Uwierzcie mi - potrzebne. Po to m.in. byśmy nie obudzili się raptem kiedyś z ręką w nocniku... A wtedy kto nam uwidoczni i uwieczni prawdziwą historię?!... - jewropejskij smurf "Niedojadek"?! Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 01 2009 21:43:45 | 1 komentarz | Drukuj

IV Marsz w Warszawie

   W niedzielę 31 maja 2009 r., pod hasłem "W kryzysie stawiam na rodzinę", po raz czwarty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Spotkamy się o godzinie 12 na ulicy Nowy Świat (u zbiegu ul. Foksal i ul. Chmielnej) i przejdziemy przez ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską. Finał marszu w Ogrodzie Krasińskich a tam koncert i piknik rodzinny. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi!

cc_admin dnia maj 27 2009 09:20:56 Drukuj

Koronacja Matki Bożej Ciechanowieckiej

   Wczoraj (23.05.2009) o godz. 16.00 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej odbyła się uroczystość, podczas której ks. bp. Antoni P. Dydycz dokonał koronacji Obrazu Matki Bożej Ciechanowieckiej (ustanawiając również świąteczny dzień ku czci Pani Ciechanowieckiej w każda ostatnią sobotę maja) oraz udzielił Sakramentu Bierzmowania.
   W naszej galerii znajdziesz fotorelację z tego wydarzenia - kliknij tutaj!
   Natomiast w Oficjalnym Serwisie Informacyjnym Diecezji Drohiczyńskiej znajdziesz: Koronacja Obrazu Matki Bożej w Ciechanowcu, Koronacja Matki Bożej Ciechanowieckiej, Program koronacji Obrazu Matki Bożej Ciechanowieckiej, Teologia Obrazu Matki Bożej Ciechanowieckiej oraz Historia i kult Matki Bożej Ciechanowieckiej. Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 24 2009 09:35:47 | 0 komentarzy | Drukuj

Polecamy strony:

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

PORTAL POŚWIĘCONY POLSKIM BOHATEROM, POLSKIEJ HISTORII ORAZ POLSKOŚCI

FUNDACJA PAMIĘTAMY - O DOBRĄ PAMIĘĆ
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Reklamy:

Niezapominajka - Gospodarstwo agroturystyczne - Kozarze 3A

Gospodarstwo Agroturystyczne Bożena i Mateusz Rutkowscy

Sprzedam działkę 4000m2 - 602 117 367

Stal-Trans usługi dźwigowe i transportowe

Ostatnio w galerii:

92
91
90
89
88

Losowo z galerii:

Losowy artykuł:

Wokół Powstania Listopadowego
   Mianem Nocy Listopadowej określana jest noc z 29 na 30 listopada 1830 roku, kiedy wybuchło Powstanie Listopadowe. Mija 180 rocznica wybuchu najpoważniejszego z naszych zrywów narodowościowych, podczas którego w lipcu 1831 wybitny rosyjski poeta - Aleksander Puszkin w wierszu zatytułowanym „Pieried grobnicieju swiatoj” wzywał ducha gen. Kutuzowa na pomoc w ratowaniu Cesarstwa Rosyjskiego.
Kategoria: Blogmedia24.plIX Zjazd Absolwentów 2014

Nasze strony:

Niezapominajka-Gospodarstwo Agroturystyczne

FHU Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Kwatera nad Bugiem

CHARON Całodobowy Zakład Pogrzebowy

Ex Dystans 532 545 407

... i czasopisma:

blogmedia24.pl

niepoprawni.pl

blogpress.pl

naszeblogi.pl

Republika Blogerów

Portal Informacyjny KMN | Niezależne informacje z Polski i Świata

Nasz Dziennik

Gazeta Polska

Niezależna.pl - strefa wolnego słowa

Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo

stefczyk.info

Codziennie ważne informacje ze świata polityki

Tygodnik Do Rzeczy

Telewizja Republika

Polska Niepodległa

Stanisław Michalkiewicz

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

Fronda.pl - portal poświęcony

www.piotrskarga.pl

Bibuła - pismo niezależne

Najwyższy Czas!

Burzowe info:

Mapa burzowa PolskiLinki z Ciechanowca:

Miejski Portal Internetowy

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej

ZSOiZ

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

Zapraszamy do hotelu i restauracji Nowodwory

ciechanowiec.media.pl

Młyn Ciechanowiec - tradycyjna polska mąka

Koło Wędkarskie nr 87 JAZGARZ w Ciechanowcu

Regionalne:

Katolickie Radio Podlasie

Wrota Podlasia

Gazeta Współczesna

Kurier Poranny

Kontakty - Tygodnik Regionalny

Głos Siemiatycz

Nr 1 w powiecie wysokomazowieckim

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Mendom STOP!

MENDOM STOP!

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Radio Wnet

Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie

Musimy się na nowo policzyć - Anna Walentynowicz

Instytut Pamięci Narodowej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poland - Polska

Narodowe Siły Zbrojne

Przegląd Narodowy e-kolekcja

Niezłomni - niepoprawna politycznie historia Polski

kresy24.pl

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

O obrazach i słowach. Kontekst decyduje o znaczeniu fotografii.

Znajomi:Dietetyk Online

Domenomania.pl - profesjonalne usługi internetowe

Podziwiani:Włącz radio retro:

Przydatne:

Otwarte zasoby edukacyjne AGH w Krakowie

Legalnie. Libre Office.


Ciechanowiec OnLine 2006 - 2019
...
Prawa autorskie należą do autorów i/lub redakcji portalu ciechanowiec.info.
Przedruk, reprodukcja, powielanie na potrzeby komercyjne
bez zgody właściciela praw autorskich są zabronione.
...
Redakcja ciechanowiec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, wpisów użytkowników w shoutbox, komentarzy na forum, pod newsami, artykułami, zdjęciami, wpisami na facebook i innych portalach społecznościowych.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.08 | 22,304,337 Unikalnych wizyt | jQ Blog