Ciechanowiec Online

Subiektywny Niecodziennik

Międzynarodowy Puchar Polski International Budo Kai Polish Cup 2021

W miniony weekend w Hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Sensei Zbigniew Dąbrowski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mieszanych formach walki Karate Kyokushin Budokai, Ju Jitsu Grappling a także w formach czyli Kata.

Puchar International Budo Kai Polish Cup 2021 odbył się dzięki wsparciu, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie, Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół Pana Jarosława Jankowskiego, PHU Okneks Łukasz Kamiński, Optyka Okularowa Pryzmat Polanis Dariusz, Polska Federacja Sztuk Walki Budokai. Organizatorzy dziękują Panu Zdzisławowi Owczarkowi za relacje fotograficzną z Pucharu.

Puchar Polski zgromadził ponad 180 zawodników i zawodniczek z Polski z Zagranicy oraz Województwa Podlaskiego, zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii Jujitsu (grappling) czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru, walki trwały do późnych godzin wieczornych.

Sędzią głównym zawodów był Sensei Robert Gaździk, wspierali jego pracę na macie Sensei Wojciech Paszkowski, Jakub Lewandowski, Przemysław Lewandowski, Sempai Mariusz Łukasiuk, Dawid Pykacz, Krzysztof Grabowski, Klaudia Łukasiuk.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Wiceburmistrz Ewa Konarzewska Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie. Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule Knockdown(walki pełno kontaktowe Kyokushin Budokai) niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule grappling mini MMA. Po raz kolejny odbyła się rywalizacja w formule Kata Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz pamiątkowe Dyplomy.

Finaliści – w tym trójka z Ciechanowca Kacper Łukasiuk (dwa I miejsca, 1 drugie), Oliwia Łukasiuk (I, II miejsce), Błażej Bachorek (I miejsce).

15 zawodników z Powiatu Wysokomazowieckiego stanęło na podium I i II.

Finaliści

Grappling

  1. Matwiejuk Ignacy

  2. Bilicz Mikołaj

Grappling

  1. Kalinowski Filip

  2. Polowczyk Miłosz

Grappling

  1. Słaba Zuzanna

  2. Ostapczuk Piotr

Grappling

  1. Dajda Karol

  2. Łukasiuk Fryderyk

Grappling

  1. Aleksandruk Mikołaj

  2. Bogdan Daniel

Grappling

  1. Dłuska Łucja

  2. Wyszyński Wojciech

Grappling

  1. Busma Bartosz

  2. Rynkiewicz Jan

Grappling

  1. Garbatowski Kacper

  2. Sienkiewicz Wiktor

Grappling

  1. Gwardiak Szymon

  2. Szymanwski Mateusz

Grappling

  1. Przychodzeń Michał

  2. Krassowski Kacper

Grappling

  1. Uszyński Sebastian

  2. Sawicki Kacper

Grappling

  1. Jaźwiński Oskar

  2. Gładoch Gabriel

Grappling

  1. Gładoch Anna

  2. Orłowska Lena

Grappling

  1. Bachorek Błażej

  2. Wyszyński Franciszek

Grappling

  1. Fiedorczuk Wiktoria

  2. Godlewska Ewa

Grappling

  1. Skowera Jakub

  2. Brzozowski Mateusz

Grappling

  1. Harahliad Danil

  2. Czochański Konrad

Grappling

  1. Górski Błażej

2. Wilczyński Nikodem

Grappling

  1. Kossakowska Nikola

  2. Kołakowska Natalia

Grappling

  1. Kendzierska Amelia

  2. Żochowska Magdalena

Grappling

  1. Busma Mariusz

  2. Jabłecki Jakub

Grappling

  1. Busma Michał

  2. Lutostański Szymon

Grappling

  1. Łapińska Alicja

  2. Bagińska Maja

Grappling

  1. Kędzierski Wiktor

  2. Zajkowski Kacper

Grappling

  1. Kućmierowski Filip

  2. Wiśniewski Michał

Grappling

  1. Łukasiuk Oliwia

  2. Wilczewska Anastasia

Grappling

  1. Faszczewski Filip

  2. Skłodowski – Strzeżek Mikołaj

Grappling

  1. Faszczewska Maja

  2. Lizak Amelia

Grappling

  1. Łukasiuk Kacper

  2. Rogowski Tomasz

Grappling

  1. Ołdakowski Tomasz

  2. Kołakowski Krystian

Grappling

  1. Faszczewski Filip

  2. Lipski Kacper

Kumite

  1. Oniszczuk Arkadiusz

  2. Wawryszewicz Jakub

Kumite

  1. Piech Szymon

  2. Odachowski Jakub

Kumite

  1. Górska Oliwia

  2. Arseniuk Aniela

Kumite

1. Wilczyński Nikodem

2. Pietruszuk Oskar

  1. Niemczuk Krzysztof

  2. Szymański Adam

Kumite

  1. Janiszek Patryk

  2. Brusiński Marcel

Kumite

  1. Lizak Amelia

  2. Chochowska Anna

Kumite

  1. Maruszak Olga

  2. Łukasiuk Oliwia

Kumite

  1. Faszczewski Filip

  2. Niczyporuk Mikołaj

Kumite

  1. Łukasiuk Kacper

  2. Panas Maksymilian

Kumite

  1. Ladwiniec Natalia

  2. Borowa Natalia

Kumite

  1. Dłuska Alicja

  2. Słodowska Sylwia

1. Dobrowolski Jan

2. Godlewski Kacper

Kumite

  1. Olesiejuk Weronika

  2. Lichaczewska Weronika

Kata

  1. Dobrowolski Jan

  2. Zieliński Antoni

Kata

  1. Maruszak Olga

  2. Ladwiniec Natalia

Kata

  1. Dłuska Alicja

  2. Łukasiuk Kacper

Kata

  1. Lewandowski Wiktor

  2. Kućmierowski Filip

Zdjęcia w galerii Zdzisław Owczarek.