Ciechanowiec Online

Subiektywny Niecodziennik

Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022 w Politechnice Białostockiej już 23 września! Trwają zapisy!

23 września Politechnika Białostocka będzie gospodarzem Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022! Przyszli maturzyści poznają prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2023/2024, a od ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży dowiedzą się więcej o egzaminie maturalnym 2023.

16. edycja ogólnopolskiego Salonu Maturzystów 2022 organizowanego przez miesięcznik Perspektywy jest adresowana do uczniów ostatnich klas liceów i techników z całego województwa podlaskiego. Gospodarzem Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022 jest Politechnika Białostocka, która podkreśla praktyczny wymiar wydarzenia, ale i atrakcyjną formę, która przyciągnie uczniów, nauczycieli i rodziców. Ogromną wartością Salonu jest udział ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oraz z Politechniki Białostockiej, którzy zaprezentują Wydziały Uczelni oraz podzielą się swoją wiedzą na temat przygotowań do matury z matematyki.

Jakie korzyści czekają na przyszłych maturzystów?:
 
• usystematyzowanie wiedzy na temat matury przez ekspertów z OKE w Łomży
• pomoc w wyborze przedmiotów dodatkowych branych pod uwagę na maturze 2023
• poznanie oferty uczelni wyższych w atrakcyjny i komfortowy sposób (wszystko w jednym miejscu)
• bezpośredni kontakt z przedstawicielami uczelni akademickich
• możliwość poznania sześciu Wydziałów Politechniki Białostockiej
• spotkania z pasjonatami ze studenckich kół naukowych Politechniki Białostockiej

Poszczególne wydarzenia odbędą się w dwóch miejscach na kampusie Politechniki Białostockiej: na Wydziale Elektrycznym oraz w Centrum Nowoczesnego Kształcenia. Wstęp jest bezpłatny, ale na część wydarzeń wymagane są zapisy.

Wydarzenia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, godz. 9.00-15.00, ul. Wiejska 45D:

• wszystko o maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych (wymagane zapisy)
• prezentacje 3 największych uczelni z Białegostoku: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku (wymagane zapisy)
• stoiska z prezentacjami oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2023/2024 z udziałem przedstawicieli uczelni
• na stoisku Politechniki Białostockiej można uzyskać kompleksowe informacje na temat 29 kierunków studiów na 6 wydziałach i otrzymać praktyczne wskazówki, które pomogą w wyborze odpowiedniego kierunku na Politechnice Białostockiej.

Wydarzenia w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, godz. 9.00-15.00, ul. Zwierzyniecka 16:

• prezentacje 6 wydziałów Politechniki Białostockiej, których atuty i zasady rekrutacji przedstawią Prodziekani ds. Studenckich i Kształcenia Politechniki Białostockiej
• „Matematyka na studiach. Prezentacja dla maturzystów” – prezentacja prowadzona przez wykładowcę z Politechniki Białostockiej
• prezentacja ofert pracy dla przyszłych studentów i absolwentów przygotowana przez Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki  Białostockiej.
• możliwości studiowania za granicą w ramach programu Erasmus + przedstawi Biuro Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej.
• możliwości rozwoju kompetencji językowych zaprezentuje Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej. 
• prezentacja kursu nauki, który przygotowuje do państwowego egzaminu z języka chińskiego HSK – Klasa Konfucjańska Politechniki Białostockiej.
• Projekty 16 studenckich kół naukowych Politechniki Białostockiej i spotkania ze studentami, którzy  podzielą się doświadczeniami ze studiowania i realizacji swoich pasji.

Swoje stoiska zaprezentują studenckie koła naukowe z 6 wydziałów Politechniki Białostockiej, w ramach których studenci konstruują bolidy wyścigowe, łaziki marsjańskie, rowery elektryczne, zdalnie sterowane pojazdy, roboty walczące jako Sumo. Młodzi pasjonaci potrafią zaprojektować zarówno lustro, które podaje prognozę pogody, innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne, jak i krzesła oraz beton z recyclingu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

 • Wydział Architektury: SKN Cave, Koło Naukowe „Forma”, mała Architektura, Koło-Miasta.
• Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej: Con-krecik, Ciepłownik
• Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej: Mobilne Systemy Inteligentne, Koło Naukowe Vector
• Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej: Studenckie Koło Naukowe Systemów Wbudowanych „W sieci rzeczy”, Studenckie Koło Naukowe Elektroniki Samochodowej, Koło Naukowe IO.
• Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej: Koło „BiznesIK – Biznes Inwestycje Księgowość”
• Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej: koło naukowe Auto-Moto-Club – sekcja Cerber Motorsport, Bioinvention, Orthos, Studenckie Koło Naukowe Robotyków – sekcje: SumoMasters oraz Argo Team.

Dodatkową atrakcją w Centrum Nowoczesnego Kształcenia będzie bezpłatna kawa serwowana przez firmę Baristacja oraz fotobudka, w której można zrobić sobie selfie ze znajomymi.
Zgłodniali mogą też na terenie kampusu znaleźć coś do przegryzienia – menu przekąsek dostępne w Klubie Gwint.
Białostocki Salon Maturzystów, którego gospodarzem jest Politechnika Białostocka, objęła honorowym patronatem – dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Salon Maturzystów Perspektywy 2022 został objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

23 września zapraszamy na Politechnikę Białostocką – na Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022!

#matura2023
#studiujnaPB

Źródło: