Włochy: Złośliwy rysunek pozbawił rodziców opieki nad dziećmi
Dodane przez cc_admin dnia Maj 11 2010 08:30:47

   Pracownicy opieki społecznej, dziecięcy psycholog i nauczyciele staną przed sądem – są oskarżeni o niesłuszne odebranie rodzicom dwójki dzieci.

Treść rozszerzona
   Pracownicy opieki społecznej, dziecięcy psycholog i nauczyciele staną przed sądem – są oskarżeni o niesłuszne odebranie rodzicom dwójki dzieci.

   Cała sprawa rozpoczęła się w Basiglio pod Mediolanem, dwa lata temu, kiedy nauczycielka 9-letniej wówczas Giorgii znalazła pod jej ławką rysunek – podaje „Rzeczpospolita”. Podpisany był „Giorgia co niedzielę uprawia seks ze swoim bratem Giovannim za 10 euro i bardzo się jej to podoba” i przedstawiał dziewczynkę siedzącą na chłopcu. Mimo wyjaśnień, że autorką rysunku jest złośliwa koleżanka, nauczycielka zgłosiła sprawę do ośrodka pomocy społecznej.

   Kilkanaście dni później, na mocy wyroku sądu dla nieletnich, oboje dzieci odebrano rodzicom i umieszczono w rodzinach zastępczych. Zdaniem sędziego, mimo wątpliwości wobec sprawy, powaga zarzutów wymaga, by dzieci pozostały u rodzin zastępczych, zwłaszcza, że 13-letni Giovanni, mimo spokojnego usposobienia ma problemy z nauką, a jeden z biegłych psychologów potwierdził podejrzenie, że dzieci uprawiały seks.

   Dzięki solidarności mieszkańców Basiglio i medialnemu rozgłosowi, po dwóch miesiącach rodzeństwo wróciło do domu, a rodzice wytoczyli proces wszystkim zamieszanym w sprawę osobom. Śledztwo wykazało, że nauczycielka i dyrektorka szkoły były świadome popełnionego błędu, jednak w obawie przed konsekwencjami utrzymywały, że to Giorgia jest autorką rysunku. Biegły psycholog, który w trakcie rozmowy z dziećmi, próbując wymusić zeznania poddawał je wielogodzinnej presji psychicznej odpowie za znęcanie się nad dziećmi.

   Eksperci cytowani przez media zwracają uwagę na absurdalność wniosku o odebranie praw rodzicielskich na podstawie jednego rysunku 9-letniej dziewczynki. Przypominają, że dzieci często rysują to, co oglądają w telewizji.

szy


Źródło: Netbird.pl    fot: sxc.hu