Miedwiediew przyznaje, że Rosja fałszowała historię
Dodane przez cc_admin dnia Maj 07 2010 10:20:48

   W wywiadzie dla dziennika "Izwiestija" rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew przyznał że Katyń to przykład fałszowania historii.

   W obszernej rozmowie, która ukazała się w piątkowym wydaniu gazety, prezydent Rosji mord w Katyniu określił mianem "bardzo mrocznej stronicy (historii)".


Treść rozszerzona
   W wywiadzie dla dziennika "Izwiestija" rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew przyznał że Katyń to przykład fałszowania historii.

   W obszernej rozmowie, która ukazała się w piątkowym wydaniu gazety, prezydent Rosji mord w Katyniu określił mianem "bardzo mrocznej stronicy (historii)". „Przy czym jest to mroczna stronica, na której temat nie było prawdy. Do dzisiaj – sprawdziłem to – ludzie z pełną powagą prowadzą dyskusję na temat tego, kto podejmował decyzję o kaźni polskich oficerów” – mówił rozmówca gazety.

   Powodem takiego stanu jest, zdaniem Miedwiediewa, fakt, iż temat ten był prezentowany z absolutnie fałszywych pozycji. „Jest to właśnie przypadek fałszowania historii. Fałszowania historii dopuszczają się nie tylko ci, którzy mieszkają za granicą. Sami też dopuszczaliśmy do fałszowania historii” – wyznał rosyjski prezydent. „Prawda w końcu powinna zostać przedstawiona naszym ludziom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani” - podkreślił następca Władimira Putina.

Źródło: Netbird.pl    fot: kremlin.ru