Komorowski spotka się z Miedwiediewem
Dodane przez cc_admin dnia Maj 04 2010 23:52:00
   Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że w sobotę 8 maja – w przeddzień obchodów zakończenia II wojny światowej – spotka się w Moskwie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

Treść rozszerzona
   Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że w sobotę 8 maja – w przeddzień obchodów zakończenia II wojny światowej – spotka się w Moskwie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

   „Strona rosyjska zaproponowała spotkanie z Dmitrijem Miedwiediewem w sobotę. Bardzo liczę na to spotkanie jako ważne nie tylko z punktu widzenia wspólnego uczestnictwa w obchodach zwycięstwa nad hitleryzmem, ale również ważne z punktu widzenia relacji polsko-rosyjskich” - powiedział marszałek Sejmu po ceremonii wręczenia nominacji sędziowskich w Belwederze.

   Bronisław Komorowski, który po śmierci Lecha Kaczyńskiego sprawuje obowiązki prezydenta, zaznaczył, że "obie strony przykładają dużą wagę do tego spotkania, ale również inwestują sporo jeśli chodzi o tworzenie klimatu sprzyjającego budowie współpracy polsko-rosyjskiej, przekroczenia barier wyznaczonych przez zbrodnię katyńską i kłamstwo katyńskie".

   Komorowski dodał, że ważnym wydarzeniem podczas jego pobytu w Moskwie będzie wręczenie polskich odznaczeń obywatelom rosyjskim. Marszałek zaznaczył, że uhonorowani zostaną ci, którzy (brak txt - przyp. cc_admin) ewidentne zasługi z punktu widzenia walki z kłamstwem katyńskim. 18 kwietnia – w czasie pogrzebu polskiej pary prezydenckiej na Wawelu – Komorowski rozmawiał z rosyjskim prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem o wykonaniu testamentu Lecha Kaczyńskiego i odznaczeniu przedstawicieli rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał, które działa na rzecz ujawnienia prawdy o zbrodni katyńskiej. Zmarły tragicznie prezydent miał odznaczyć członków Memoriału 10 kwietnia podczas uroczystości w Katyniu.

   Marszałek Sejmu w Moskwie wręczy również odznaczenia "dla obywateli rosyjskich zasłużonych w akcji ratowniczej po katastrofie pod Smoleńskiem".

sab

Źródło: Netbird.pl    fot: bronislawkomorowski.pl