Polacy coraz bogatsi...
Dodane przez cc_admin dnia Kwiecień 26 2010 02:31:03

   Według badań CBOS, polscy obywatele są coraz zamożniejsi, czego dowodem jest między innymi to, że prawie każdy Polak ma komórkę i pralkę. (trooochę śmieszne - nieprawdaż???!!! - przyp. red.)
Treść rozszerzona
   Według badań CBOS, polscy obywatele są coraz zamożniejsi, czego dowodem jest między innymi to, że prawie każdy Polak ma komórkę i pralkę.

   Polskie domy są coraz lepiej wyposażone – podaje „Rzeczpospolita”. Pralki automatyczne posiada 91 proc. gospodarstw, co stanowi wzrost o 21 punktów w porównaniu w wynikiem sprzed dziesięciu lat. Znacznie wzrosła liczba osób posiadających telefony komórkowe – 84 proc. ankietowanych, a 11 proc. nie używa ich z własnego wyboru. Spada za to liczba telefonów stacjonarnych, wypierane są przez komórki, obecnie posiada je 62 proc. badanych.

   54 proc. respondentów ma w domach komputer stacjonarny, jedna trzecia – laptopa, a 58 proc. dostęp do internetu. 63 proc. ma samochód osobowy. Zdaniem Katarzyny Wądołowskiej z Centrum Badania Opinii Społecznej, to dowody na to, że nasze społeczeństwo się bogaci.

   Socjologowie wiążą jednak wzrost dóbr w domach z postępem technologicznym, nie zawsze są one powiązane z zamożnością, np. dobro wysoko luksusowe – działka rekreacyjna, wciąż stanowi własność tylko 13 proc. ankietowanych i dane te nie zmieniają się od kilkunastu lat.

   Z powodów finansowych nie wyjeżdża na wakacje 41 proc. rodzin, 16 proc. czasem brakuje na jedzenie, 18 proc. na rachunki, a co czwarty Polak oszczędza na zdrowiu.

   Badanie zostało przeprowadzone na początku lutego, na próbie 995 osób. (ha, cha, ha - !!! - przyp. red.)

szy

Źródło: Netbird.pl    fot: sxc.hu