Coraz więcej komisów sprowadzających samochody z USA
Dodane przez cc_admin dnia Luty 14 2010 00:03:09
   W ciągu ostatnich kilku lat powstała w Polsce ogromna liczba komisów sprowadzających samochody ze Stanów Zjednoczonych.

   Jak podaje „Rzeczpospolita”, mimo wysokich kosztów transakcji ceny samochodów amerykańskich w zestawieniu z kwotami, jakie obowiązują w Europie, są dużo niższe. Żeby wyjść na swoje, kupujący musi znaleźć egzemplarz tańszy o ok. 40 proc. od modelu krajowego.
Treść rozszerzona
   W ciągu ostatnich kilku lat powstała w Polsce ogromna liczba komisów sprowadzających samochody ze Stanów Zjednoczonych.

   Jak podaje „Rzeczpospolita”, mimo wysokich kosztów transakcji ceny samochodów amerykańskich w zestawieniu z kwotami, jakie obowiązują w Europie, są dużo niższe. Żeby wyjść na swoje, kupujący musi znaleźć egzemplarz tańszy o ok. 40 proc. od modelu krajowego. Mogą bowiem pojawić się dodatkowe koszty. Na przykład jeśli światła w sprowadzonym modelu nie spełniają europejskich norm, trzeba je wymienić. Niekiedy konieczna jest też przeróbka miejsc do montowania tablic rejestracyjnych.

   Podczas importu samochodu spoza Unii Europejskiej mogą pojawić się też inne niedogodności. Urząd Celny ma prawo zakwestionować podaną w umowie wartość kupowanego modelu. Natomiast proces pierwszej rejestracji pojazdu nie różni się od rejestracji samochodów przywożonych z Unii.

   W Stanach Zjednoczonych można korzystnie zakupić przede wszystkim auta japońskie i amerykańskie, ale też na przykład kilka luksusowych modeli marek europejskich.

krz

Źródło: Netbird.pl    fot: sxc.hu