Polityka historyczna - fatum nad Polską?!
Dodane przez cc_admin dnia Czerwiec 01 2009 21:43:45
   Nie lubię długo pisać - to się rozpiszę. Jak byłem młody, dość krótko "się wywierszałem". Teraz z wiekiem już gorzej. A jeszcze do niedawna wolałem śpiewać, bo ponoć muzyka łagodzi obyczaje... :)
   Przeglądając ostatnio (zamiast ciechanowieckiego forum na Gazecie Współczesnej) stronę Fundacji PAMIĘTAMY natrafiłem na publikację Pana Kazimierza Krajewskiego pt. „Opór”?, „Odwet”? - czy po prostu „polityka historyczna” ? Dotyczy ona filmu Edwarda Zwicka „Opór” oraz książki Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego pt. „Odwet”. „Prawdziwa historia braci Bielskich”.
Niby to już za późno (i z echem przebrzmiało), - ale czy na pewno już i tyle?!
   Przyznaję się od razu - nie znam dobrze Pana Kazimierza. Za krótko i zbyt mało chwil dane nam było porozmawiać szczerze i w spokoju; jednak śmiem twierdzić, że jest bardzo rzetelnym człowiekiem i wytrwale dąży do prawdy (a ja? - ciągle - z wiekiem nabywam doświadczenia, intuicji; coraz bardziej subiektywny, ostrożny w osądach, po przejściach; - ciągle uczę się na błędach...). Jednak "na tyle co go znam" mogę powiedzieć, że raczej mu uwierzę (czyli w to co robi i do czego dąży).
   Ale bo i o co zaraz (to taka wielka bakteria) robić tyle halooo: - o jakiś film czy książkę?! Po co? Komu to potrzebne? Poczemóżźżź?....
   Uwierzcie mi - potrzebne. Po to m.in. byśmy nie obudzili się raptem kiedyś z ręką w nocniku... A wtedy kto nam uwidoczni i uwieczni prawdziwą historię?!... - jewropejskij smurf "Niedojadek"?!
Treść rozszerzona

„Opór”?, „Odwet”? - czy po prostu „polityka historyczna” ?

Kazimierz Krajewski, IPN i Piotr Śmiałowski, krytyk filmowy

"Opór". Hollywoodzka superprodukcja, Naliboki i śledztwo IPNu - www.jewish.org.pl

Więcej na ten temat np. na You Tube. Szukajcie - znajdziecie. Dążcie do prawdy. Prawda się obroni.