Zielona Gala i II Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie
Dodane przez cc_admin dnia Maj 21 2009 09:15:28
   Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Szepietowa w sobotę i niedzielę 23-24 maja na imprezy promocyjno-wystawiennicze ZIELONA GALA i II Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.
   Zielona Gala to impreza, na której zainteresowani będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą wiodących firm z sektora rolniczego, zaprezentowana zostanie bogata oferta maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesie technologicznym przygotowania, zbioru oraz konserwacji pasz zielonych. Oprócz maszyn rolniczych nie zabraknie firm oferujących nasiona, nowoczesne konserwanty do zakiszania, folie kiszonkarskie, itp.

Treść rozszerzona
   Program Zielonej Gali zapowiada się ciekawie. Podczas imprezy będą zaprezentowane 52 maszyny służące do zbioru zielonek i wyrobu pasz. Pokaz rozpocznie się od skoszenia traw, a następnie na pola wyruszą przetrząsacze, zgrabiarki, przyczepy zbierające i owijarki. W Szepietowie pracę maszyn zaprezentują producenci i dealerzy maszyn rolniczych z kraju i regionu. Oprócz pokazów maszyn firmy będą przez dwa dni prezentować swoje oferty na stoiskach wystawowych.

   Na II Podlaskich Targach Budownictwa Wiejskiego zaprezentują się firmy oferujące nowoczesne materiały budowlane, między innymi: blachy dachówkowe, okna, cegły klinkierowe, pustaki, elementy murowe ścienne, bloczki fundamentowe, beton towarowy, kotły gazowe, olejowe, kolektory słoneczne, klimatyzatory, rynny, wełnę mineralną, stolarkę budowlaną, kominy ceramiczne, docieplenia budynków, wyroby stolarskie, konstrukcje stalowe, usługi dekarskie, małe oczyszczalnie ścieków.

   Cennym wzbogaceniem programu będą wykłady. W sobotę i w niedzielę Przemysław Sowul z firmy Sowul&Sowul przedstawi temat „Wpływ terminu zbioru zielonek na jakość i smakowitość pasz objętościowych”. Wykład „Nowoczesne technologie budownictwa wiejskiego” przedstawią Tadeusz Koleśnik i Maciej Swirydziuk z Pracowni Usług Projektowych w Białymstoku.

   Atrakcją targów będzie pokaz szkolenia psów obronnych i do stróżowania, który odbędzie się w niedzielę pod patronatem lek. wet. Leszka Czokajły. Na imprezie zaprezentują się również wytwórcy produktów regionalnych i twórcy ludowi. Tradycyjnie już zostanie wybrany Hit Zielonej Gali, czyli maszyna która wzbudziła największe zainteresowanie i Hit Targów Budowlanych.

   Honorowy patronat nad Zieloną Galą sprawuje Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku. Patronat naukowy nad II Podlaskimi Targami Budownictwa Wiejskiego objął Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa.

   Spotkajmy się w Szepietowie!

   Anna Gąsowska
   Ewa Łuniewska
Program
Zielonej Gali
Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego23.05.2009 (sobota)
(tereny wystawowe)


Godz.10.00 - oficjalne otwarcie Zielonej Gali i II Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego
Godz.10.15 - wykład „Wpływ terminu zbioru zielonek na jakość i smakowitość pasz objętościowych - Przemysław Sowul - przedstawiciel firmy „Sowul&Sowul”
Godz.11.15 - wykład ”Nowoczesne technologie budownictwa wiejskiego” inż. Tadeusz Koleśnik, mgr inż. Maciej Swirydziuk, Pracownia Usług Projektowych
Godz. 12.15 - prezentacja ofert firm branży budowlanej

24.05.2009 (niedziela)
(tereny wystawowe)


Godz.10.00 - wystąpienia zaproszonych gości oraz rozstrzygnięcie konkursów „Hit Zielonej Gali” oraz „Hit Targów Budowlanych”
Godz.10.30 - wykład ”Nowoczesne technologie budownictwa wiejskiego” inż. Tadeusz Koleśnik, mgr inż. Maciej Swirydziuk, Pracownia Usług Projektowych
Godz.11.00 - wykład „Wpływ terminu zbioru zielonek na jakość i smakowitość pasz objętościowych”– Przemysław Sowul - przedstawiciel firmy „Sowul&Sowul”
Godz.11.30 - pokaz szkolenia psów obronnych i do stróżowania – patronat lek. wet. Leszek Czokajło
Godz.12.00 - pokazy pracy maszyn do zbioru i konserwacji zielonki, pokazy zgrabiarek, pras i przyczep zbierających, pokazy kosiarek i przetrząsaczy

Podczas targów zapewniamy (sobota, niedziela):

- doradztwo z zakresu budownictwa inwentarskiego i możliwości wsparcia finansowego na cele budowlane oraz procedur administracyjnych procesu budowlanego
- doradztwo z zakresu produkcji i konserwacji pasz z użytków zielonych

Atrakcje:

- kiermasz rękodzieła ludowego i produktów regionalnych
- pokaz szkolenia psów obronnych i do stróżowania – patronat lek. wet. Leszek Czokajło