Kwesta "Noworoczny Dar Serca" - 14.12.2008r.
Dodane przez cc_admin dnia Grudzień 03 2008 15:50:29
   W drugą niedzielę grudnia już po raz dziesiąty gimnazjaliści Ziemi Łomżyńskiej wyruszą na ulice miast, miasteczek i wiosek naszego regionu z puszkami kwestarskimi. Celem tegorocznej zbiórki, realizowanej od lat pod hasłem "Nie przechodź obojętnie!" w ramach akcji "Noworoczny Dar Serca" pod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Biskupa Stanisława Stefanka, jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym z miejscowości, w których jest przeprowadzana kwesta.
   W dniu akcji od wczesnych godzin porannych do wieczora na ulicach i w pobliżu kościołów Diecezji Łomżyńskiej kwestować będą uczniowie gimnazjów pod opieką dorosłych. Spotkać ich będzie można w takich miejscowościach jak: Łomża, Piątnica, Czyżew, Rosochate Kościelne, Miastkowo, Ciechanowiec, Zambrów, Stawiski, Grajewo, Śniadowo, Wizna, Puchały, Wygoda, Kupiski, Nowogród, Mały Płock, Pruszki, Jedwabne, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie, Kolno, Rutki Kossaki, Radziłów i Zbójna.
Treść rozszerzona
   Pomysłodawcą i organizatorem Kwesty jest młodzież i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Działania koordynuje Komitet Organizacyjny do Wspierania Potrzebujących przy Publicznym Gimnazjum Nr 8 w Łomży.
W dziewięciu edycjach kwesty zebrano ponad 290 tysięcy złotych, które w całości zostały przeznaczone na wsparcie leczenia dzieci chorych i niepełnosprawnych. Pomoc trafiła do ponad 280 osób i kilku instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
Halina Dąbrowska
Tel. 0-86 218 79 74