Jesienna Agroarena - PODR Szepietowo
Dodane przez cc_admin dnia Październik 14 2008 11:26:18
   Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Podlaski Związek Pszczelarzy zaprasza do udziału w Jesiennych Targach Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie" i Targach Pszczelarskich. Targi to stały punkt w kalendarzu imprez na terenie Agroareny w Szepietowie. Piętnastoletnia tradycja sprawia, że jesienią do Szepietowa przyjeżdża coraz więcej miłośników ogrodów. Ogród jesienią zmienia się i szykuje się do zimy - zainteresowani będą mogli dobrać gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, sadzonki krzewów, dowiedzieć się jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą...
Treść rozszerzona
   Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Podlaski Związek Pszczelarzy zaprasza do udziału w Jesiennych Targach Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie" i Targach Pszczelarskich. Targi to stały punkt w kalendarzu imprez na terenie Agroareny w Szepietowie. Piętnastoletnia tradycja sprawia, że jesienią do Szepietowa przyjeżdża coraz więcej miłośników ogrodów. Ogród jesienią zmienia się i szykuje się do zimy - zainteresowani będą mogli dobrać gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski owocowy i ozdobny, sadzonki krzewów, dowiedzieć się jak wzmocnić i zabezpieczyć rośliny przed zimą.
   Agroarena po raz pierwszy również przygotowuje Targi Pszczelarskie. W szczególny sposób zaprezentują się producenci miodu i sprzętu pszczelarskiego. Udział w tych Targach zapowiedzieli pszczelarze ze Związku Zjednoczeń Społecznych Pszczelarzy Białoruskich. Swoją ofertę zaprezentuje 11 firm z branży pszczelarskiej. Będzie odzież pszczelarska, produkty do apiterapii, preparaty dla pszczół, środki dezynfekcyjne oraz rośliny pszczelarskie, miód i wiele innych.
Powiększ!

   Targom towarzyszyć będzie IV Forum Rolnicze poświęcone aktualnej sytuacji w rolnictwie województwa podlaskiego. Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej i rolnicy podejmą najbardziej nurtujące problemy podlaskiej wsi.
   Ważnym wzbogaceniem Targów będzie możliwość uczestnictwa w wykładach „Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności” i „Postępowanie prawne i administracyjne w przypadku zatrucia pszczół” przygotowanych przez specjalistów PODR.
   Uzupełnieniem oferty Targów będą również rośliny doniczkowe, ozdoby z suchych kwiatów, ale również wyposażenie ogrodów: altanki, pergole, meble ogrodowe. Kiermasz z książkami będzie okazją do nabycia fachowej literatury i wydawnictw PODR.
   Tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i wędliny, ser koryciński i sękacze.
Ewa Łuniewska
PODR Szepietowo

P R O G R A M


18 października, sobota

Godz.   9.15 - Otwarcie Targów „jesień w sadzie i ogrodzie”.
Godz. 10.00 - Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności - Alina Maciąg, PODR Szepietowo (sala nr 4 w budynku głównym).
Godz. 11.00 - Postępowanie prawne i administracyjne w przypadku zatrucia pszczół - Franciszek Wierzchucki, PODR Szepietowo (sala nr 4 w budynku głównym).
Godz.   9.00 - 16.00 - Zwiedzanie stoisk wystawowych.

19 października, niedziela

Godz. 10.00 - Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności - Alina Maciąg, PODR Szepietowo (sala nr 4 w budynku głównym).
Godz. 11.30 - IV Forum Rolnicze Województwa Podlaskiego (sala konferencyjna w budynku szkoleniowym).
Godz. 13.00 - Wręczenie pucharów w konkursie „Najatrakcyjniejsze stoisko” (tereny targowe).

Doradztwo (sobota, niedziela)

- projektowanie ogrodów
- doradztwo ogrodnicze
- doradztwo technologiczne,
- Cross-compliane - zasada wzajemnej zgodności,
- ekologia, programy rolnośrodowiskowe, odnawianie źródeł energii,
- kredyty preferencyjne, rachunkowość rolna, podatek VAT,
- pszczelarstwo - prace pasieczne,
- fundusze na Rozwój Obszarów Wiejskich