Puchar Polski Juniorów i Seniorów Kyokushin Karate IBK
Dodane przez cc_admin dnia Maj 19 2015 09:35:00
   W sobotę 16 maja w Hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK (Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele. W komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Zbigniew Dąbrowski.
Treść rozszerzona
   W sobotę 16 maja w Hali sportowej miejskiego Gimnazjum w Wysokim Mazowieckim odbył się Puchar Polski Polskiej Federacji IBK (Kyokushin Karate) zorganizowany przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele.
W komitecie organizacyjnym byli również Sensei Wojciech Zagdański i Zbigniew Dąbrowski.

   Puchar Polski odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie.
Uroczystego otwarcia Pucharu Polski dokonał Pan Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer oraz Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński.

   Wśród zaproszonych Gości byli Pani Burmistrz Ewa Konarzewska, Pan Wójt Krzysztof Murawski, Przewodniczący Rady Miasta Ciechanowiec Pan Eugeniusz Święcki, Pan Radny Grzegorz Ostrowski, Pan Dyrektor Jarosław Jankowski.

   Puchar Polski zgromadził 150 zawodników i zawodniczek z Polski i z Województwa Podlaskiego, a także z Holandii. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii mini MMA, czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

   Sędzią głównym zawodów był Shihan Zbigniew Szkopiak z Siewierza.

   Zawody sędziowali Shihan Maciej Misiak z Warszawy i Shihan Mirosław Jędrowski z Choszczna. Wspierali ich sędziowie Sensei Robert Gaździk, Sensei Dorota Perz, Sensei Marta Jędrowska, Sensei Kamil Nieszporek.

   Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule K1 kickboxingu. Nie mniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych. Prowadzone były one z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze, stosowane dla bezpieczeństwa uczestników zawodów sportowych. Rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule mini MMA. Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej. Wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz pamiątkowe Dyplomy.

   Najmłodsi uczestnicy mieli zaszczyt otrzymać swoje wywalczone trofea z rąk Pana Wojewody i Pana Marszałka.

Wejdź do galerii - kliknij!
Wejdź do galerii - kliknij!


Wyniki - Puchar Polski IBK - Wysokie Mazowieckie, 16 maja 2015 r. - pdfWejdź do galerii - kliknij!