Sukces Podlaskich Karateka na 25 Mistrzostwach Europy
Dodane przez cc_admin dnia Marzec 17 2015 17:58:54
   Wczoraj powróciła z Hagi w Holandii reprezentacja Polski, w której w składzie znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, Choszczeńskiego Klubu Karate i z Lewina Brzeskiego. Wszystkie Kluby reprezentowały Polską Federację Instytut Budokai Karate z siedzibą w Ciechanowcu.
Treść rozszerzona
International Budo Kai Kyokushin Karate Haga 2015

   Wczoraj powróciła z Hagi w Holandii reprezentacja Polski, w której składzie znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, Choszczeńskiego Klubu Karate i z Lewina Brzeskiego. Wszystkie Kluby reprezentowały Polską Federację Instytut Budokai Karate z siedzibą w Ciechanowcu. (Dyrektor Organizacji Shihan Artur Więzowski - 6 dan).

   Nasi zawodnicy brali udział w 25 Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin organizowanych przez International Budo Kai, której Prezydentem jest Kancho Gerard Gordeau 9 dan.

   W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje Holandii, Polski, Włoch, Węgier, Łotwy, Szwajcarii, Chorwacji, Francji, Belgii, Niemiec i Danii.

   Przed walkami Seniorów zostały rozegrane w formie meczu międzynarodowego walki juniorów do 17 roku życia, w których sukces odniósł zawodnik zambrowski Jacek Misiewicz - wielokrotny Mistrz Polski - zdobywając 1 miejsce w kategorii + 70 kg, otrzymując Honorowy tytuł Mistrzostw Europy w walkach Juniorów. Drugim Juniorem który zajął 1 miejsce był Bartosz Kochanek (14 lat) - Choszczno.

   W walkach Seniorów Brązowy medal zdobyła Dorota Perz 1 dan, zawodniczka trenująca w Ciechanowcu - na co dzień Pracownik Agencji Ochrony Global Security (ta firma była jednym ze sponsorów wyjazdu naszej zawodniczki). Dorota jest także samodzielnym Instruktorem prowadzącym zajęcia Karate w Mielniku.

   Jednym z Gości Mistrzostw był wielokrotny Mistrz Świata K1, Semmy Schiltz którym także spotkali się zawodnicy z Podlasia.


D. Perz, A. Więzowski, Semmy Schilt, J. Misiewicz, R. Gaździk


   Kierownikiem Reprezentacji Polski był Shihan Artur Więzowski, a trenerami Sensei Robert Gaździk i Sensei Mirosław Jędrowski.

   Wszystkie walki były bardzo ostre i emocjonujące; prezentowały bardzo wysoki poziom, gdyż większość uczestników to utytułowani zawodnicy wielu prestiżowych Turniejów Karate.


Dorota Perz, Robert Gaździk, G. Gordeau, Jacek Misiewicz, A. Więzowski