Stowarzyszenie RODZINA - podziękowanie za pomoc

   Zarząd Stowarzyszenia „Rodzina” w Ciechanowcu wyraża wdzięczność i gorące podziękowanie za pomoc i współpracę firmom, instytucjom i osobom prywatnym.
   Dziękujemy:
- Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie za udzielenie pozwolenia na zbiórkę funduszy na cały kraj, na specjalne konto pod hasłem „Zbudujmy dom” dla czworga osieroconych dzieci z Ciechanowca,...
Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 17 2008 14:09:13 Drukuj

Łupaszka - Franczak - a co ma do tego stan wojenny?...

   Że jak zwykle nie będzie na temat? Mamy rozliczać np. Jaruzelskiego czy Bolka? Oni i tak się jakoś wywiną naszym "niezawisłym" sądom... To najpierw może rozliczajmy wszystkich tych od których to się zaczęło, czy jeszcze żyją czy już nie... Stan wojenny to był dopiero "sporo" lat potem... Na zadane przez nas już wcześniej pytania nikt nie odpowiedział: - a Łupaszka (?) bohater to czy bandyta?! Jak napisał allman w swoim blogu - kliknij tutaj!, "major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" został aresztowany przez UB 30. czerwca 1948 r., podczas akcji X, zorganizowanej przez MBP przeciwko Polakom z Wileńszczyzny. Po licznych przesłuchaniach w więzieniu mokotowskim został skazany na 18-krotną karę śmierci. Proces "Łupaszki" i kilku innych wybitnych oficerów wileńskiej AK miał charakter pokazowy, transmitowany był przez radio. Major zachował się godnie w czasie śledztwa i procesu. Komunistyczny sąd skazał wszystkich "sądzonych" na śmierć. Miejsce pochówku pozostało do dziś nieznane"... W "czytaj więcej" oryginalny głos "Łupaszki". "Tak jest!" (to dla młodych) - tak odpowiadał kiedyś żołnierz. Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 13 2008 18:11:15 | 0 komentarzy | Drukuj

Spotkanie z Mikołajem

   W piątek 5. grudnia w Przedszkolu w Ciechanowcu odbyła się bardzo oczekiwana przez dzieci uroczystość - "Spotkanie z Mikołajem". Wszyscy zgromadzeni wysłuchali legendy o Mikołaju, a podczas śpiewania piosenki, do sali wszedł długo oczekiwany Gość... Oczywiście nasze słodkie pociechy (ale nie tylko!) natychmiast swoją uwagę skupiły właśnie na nim - MIKOŁAJU!
   Po rozdaniu prezentów dzieci obiecały, że przez cały rok będą grzeczne i poprosiły, by w przyszłym roku Mikołaj znów odwiedził ich Przedszkole. Jak dobrze, że są takie dni w roku, które dają nam tak dużo radości.
   W galerii znajdziesz zdjęcia z tego baaardzo ważnego spotkania - kliknij tutaj! (120). Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 11 2008 10:17:35 | 0 komentarzy | Drukuj

Obchody "Roku Herberta" z "Platonem"

   5-6. grudnia stowarzyszenie "Platon" w ramach obchodów "Roku Herberta" przeprowadziło projekt "Weekend z Mistrzem". Uważamy, że "jak na pierwszy raz" impreza była bardzo udana i mamy też nadzieję, że to słuszne naszym zdaniem zamierzenie będzie w przyszłości kontynuowane.
   W naszej galerii znajdziesz fotorelację - 2 albumy: stachosza - kliknij tutaj! (169) i Piotrka P. z Infra Studio - kliknij tutaj! (11).
   Więcej wkrótce na stronie Stowarzyszenia PLATON - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 11 2008 08:58:54 | 0 komentarzy | Drukuj

SMS-owy sąd nad Jezusem Chrystusem?!

   Dotarła do nas e-mailem prośba bydgoskich katolików o poparcie petycji "przeciw publicznemu sądowi nad Panem Bogiem" skierowana do: Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rady Miasta Bydgoszczy, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
   Jak piszą autorzy petycji: "Wyrażamy stanowczy protest przeciw przygotowywanemu przedstawieniu Superstar with Jesus Christ, którego premiera odbyć się ma w okresie Świąt Wielkiej Nocy na największym rynku Bydgoszczy, przed siedzibą Prezydenta Miasta.
   Z niepokojem przyjmujemy te wypowiedzi autorów scenariusza, w których jasno formułują oni cel swojego przedsięwzięcia
: odrzeć postać Jezusa z mitu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Pokazujemy Jezusa jako zwykłego człowieka. To radio, telewizja i inne środki przekazu wbiły nam do głowy, że był Bogiem". A co ty o tym myślisz Użytkowniku Ciechanowiec OnLine? Poddajemy temat do dyskusji... Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 10 2008 23:39:27 | 0 komentarzy | Drukuj

Ligawki 2008 w Ciechanowcu

   Tradycyjnie, jak to już od lat bywa, ciechanowieckie Muzeum Rolnictwa organizuje jedyny chyba tego typu konkurs w Polsce, a mianowicie: XXVIII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego, popularnie zwany u nas "Ligawkami".
   Więcej informacji o tym konkursie, protokoły jury, obszerną galerię zdjęć znajdziecie na stronie Muzeum Rolnictwa - www.muzeumrolnictwa.pl - kliknij tutaj! Jak stwierdził Antoni Mosiewicz: - "W ocenie organizatorów biorąc pod uwagę ilość uczestników, różnorodność prezentowanych instrumentów oraz państw, których reprezentanci brali udział w Konkursie był on najbardziej udany w historii wszystkich dotychczasowych Konkursów".
   A my Wam jak zwykle: minimum pisania (nie ma chętnych), maksimum zdjęć, a więc w galerii: - część pierwsza - kliknij tutaj! (100), część druga - kliknij tutaj! (100), część trzecia - kliknij tutaj! (110) oraz album nadesłany przez InfraStudio (dzięki!), czyli Piotrka Pawluka i Łukasza Uszyńskiego - kliknij tutaj! (75). Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 10 2008 17:15:36 | 0 komentarzy | Drukuj

Kwesta "Noworoczny Dar Serca" - 14.12.2008r.

   W drugą niedzielę grudnia już po raz dziesiąty gimnazjaliści Ziemi Łomżyńskiej wyruszą na ulice miast, miasteczek i wiosek naszego regionu z puszkami kwestarskimi. Celem tegorocznej zbiórki, realizowanej od lat pod hasłem "Nie przechodź obojętnie!" w ramach akcji "Noworoczny Dar Serca" pod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Biskupa Stanisława Stefanka, jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym z miejscowości, w których jest przeprowadzana kwesta.
   W dniu akcji od wczesnych godzin porannych do wieczora na ulicach i w pobliżu kościołów Diecezji Łomżyńskiej kwestować będą uczniowie gimnazjów pod opieką dorosłych. Spotkać ich będzie można w takich miejscowościach jak: Łomża, Piątnica, Czyżew, Rosochate Kościelne, Miastkowo, Ciechanowiec, Zambrów, Stawiski, Grajewo, Śniadowo, Wizna, Puchały, Wygoda, Kupiski, Nowogród, Mały Płock, Pruszki, Jedwabne, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie, Kolno, Rutki Kossaki, Radziłów i Zbójna. Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 03 2008 15:50:29 | 0 komentarzy | Drukuj

Znalezione w sieci - z cyklu - "podaj dalej..."

   Nie ważne czy jest to tylko "stańczykowski" śmiech, płacz, może próba pójścia śladami jego myślenia, czy jak by kto to tam nazwał... A może jednak tylko wredny antyeuropejski paszkwil "sprowokowany zapewne przez Kaczogród"?
   Podobno "od 90-tych lat" mamy demokrację (choć osobiście uważam, że może raczej "demosrację")... To i na pewno ktoś tu się na kimś mści - no a przecież po co i dlaczego?! Czy nie można się w końcu pogodzić "w imię euro-interesów"?! Polecam "śmieszny?" filmik, dopóki go nie skasują... Czytaj więcej...

cc_admin dnia listopad 30 2008 13:36:02 | 0 komentarzy | Drukuj

Marian Łuniewski - przeżyć 100 lat, to nie grzech...

   Pan Marian Łuniewski urodził się w Ciechanowcu 30 listopada 1908 r. Przed II wojną pracował jako malarz wnętrz - odnawiał m.in. pałace i kościoły. Po wojnie malował budynki prywatne, szkoły, itp. Mając żonę i dwójkę dzieci zajmował się też gospodarstwem rolnym.
   Dzisiaj ma troje wnucząt, dwoje prawnucząt i twierdzi, że przeżył "tą setkę" dzięki właściwej diecie - dużo pokarmów mlecznych, unikanie alkoholu i tytoniu - to Jego recepta na długowieczność. Czytaj więcej...

cc_admin dnia listopad 29 2008 22:08:47 | 1 komentarz | Drukuj

Polecamy strony:

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

PORTAL POŚWIĘCONY POLSKIM BOHATEROM, POLSKIEJ HISTORII ORAZ POLSKOŚCI

FUNDACJA PAMIĘTAMY - O DOBRĄ PAMIĘĆ
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Reklamy:

Niezapominajka - Gospodarstwo agroturystyczne - Kozarze 3A

Gospodarstwo Agroturystyczne Bożena i Mateusz Rutkowscy

Sprzedam działkę 4000m2 - 602 117 367

Stal-Trans usługi dźwigowe i transportowe

Ostatnio w galerii:

92
91
90
89
88

Losowo z galerii:

Losowy artykuł:

Regestr poboru Króla jegomości - cz. 1
   Regestr poboru Króla jegomości na obronę rzeczypospolitej, wedle uchwały sejmu warszawskiego w roku 80 (1580) uczyniony przez mię Jana Grota sędziego drogickiego a poborcę w tymże roku w powiecie drogickim, mielnickim, dla uczynienia liczby do skarbu Króla jegomości.
Kategoria: Ciechanowiec i okoliceIX Zjazd Absolwentów 2014

Nasze strony:

Niezapominajka-Gospodarstwo Agroturystyczne

FHU Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Kwatera nad Bugiem

CHARON Całodobowy Zakład Pogrzebowy

Ex Dystans 532 545 407

... i czasopisma:

blogmedia24.pl

niepoprawni.pl

blogpress.pl

naszeblogi.pl

Republika Blogerów

Portal Informacyjny KMN | Niezależne informacje z Polski i Świata

Nasz Dziennik

Gazeta Polska

Niezależna.pl - strefa wolnego słowa

Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo

stefczyk.info

Codziennie ważne informacje ze świata polityki

Tygodnik Do Rzeczy

Telewizja Republika

Polska Niepodległa

Stanisław Michalkiewicz

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

Fronda.pl - portal poświęcony

www.piotrskarga.pl

Bibuła - pismo niezależne

Najwyższy Czas!

Burzowe info:

Mapa burzowa PolskiLinki z Ciechanowca:

Miejski Portal Internetowy

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej

ZSOiZ

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

Zapraszamy do hotelu i restauracji Nowodwory

ciechanowiec.media.pl

Młyn Ciechanowiec - tradycyjna polska mąka

Koło Wędkarskie nr 87 JAZGARZ w Ciechanowcu

Regionalne:

Katolickie Radio Podlasie

Wrota Podlasia

Gazeta Współczesna

Kurier Poranny

Kontakty - Tygodnik Regionalny

Głos Siemiatycz

Nr 1 w powiecie wysokomazowieckim

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Mendom STOP!

MENDOM STOP!

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Radio Wnet

Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie

Musimy się na nowo policzyć - Anna Walentynowicz

Instytut Pamięci Narodowej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poland - Polska

Narodowe Siły Zbrojne

Przegląd Narodowy e-kolekcja

Niezłomni - niepoprawna politycznie historia Polski

kresy24.pl

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

O obrazach i słowach. Kontekst decyduje o znaczeniu fotografii.

Znajomi:Dietetyk Online

Domenomania.pl - profesjonalne usługi internetowe

Podziwiani:Włącz radio retro:

Przydatne:

Otwarte zasoby edukacyjne AGH w Krakowie

Legalnie. Libre Office.


Ciechanowiec OnLine 2006 - 2019
...
Prawa autorskie należą do autorów i/lub redakcji portalu ciechanowiec.info.
Przedruk, reprodukcja, powielanie na potrzeby komercyjne
bez zgody właściciela praw autorskich są zabronione.
...
Redakcja ciechanowiec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, wpisów użytkowników w shoutbox, komentarzy na forum, pod newsami, artykułami, zdjęciami, wpisami na facebook i innych portalach społecznościowych.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.07 | 21,467,172 Unikalnych wizyt | jQ Blog