PROSIMY O WPŁATY 1%

   Szanowni Państwo! Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla naszej chorej córki - Bogusi Dąbrowskiej. Bogusia ma w tej chwili 14 lat i chodzi do gimnazjum. Od urodzenia nie może samodzielnie się poruszać i zmuszona jest korzystać z wózka inwalidzkiego. Chora jest na artrogrypozę. Termin artrogrypoza oznacza stan zwyrodnienia stawów - choroba dotyczy kończyn górnych i dolnych - w takim przypadku rozwój umysłowy i narządów zmysłów przebiega bez zakłóceń. Bogusia nie zgina żadnego stawu - wszystkie są sztywne. W swym krótkim życiu przeszła już 25 zabiegów operacyjnych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Bogusię czeka jeszcze wiele operacji. Po każdym zabiegu widoczne są efekty. Ale ciągle potrzebne są zabiegi rehabilitacyjne i planowane są następne zabiegi.

   Osoby, które mają możliwość odliczenia 1% od należnego podatku mogą pomóc nam w kontynuacji leczenia i rehabilitacji naszej kochanej córki, przekazując wpłatę na konto:

CARITAS-POLSKA
KRS 0000198645

z dopiskiem: "dla Bogusi Dąbrowskiej"
Czytaj więcej...

cc_admin dnia styczeń 15 2009 14:07:21 | 0 komentarzy | Drukuj

Fenomen Owsiaka

   Oj działo się wczoraj, działo! W kraju i nie tylko. Zastanawiają się ciągle "mądre głowy" na czym tak na prawdę polega ten "fenomen Owsiaka", który mógłby posłużyć za temat niejednej pracy naukowej w Polsce ale i na świecie... Jak on potrafił przekonać do siebie i "sprawy" tylu ludzi?! Może właśnie dlatego że grają "do końca świata i o jeden dzień dłużej"?
   Nie ma się co zastanawiać. Dobrze że WOŚP jest i potrafi pomóc. Co prawda (trochę w zderzeniu z rzeczywistością) za uzbierane pieniądze można by kupić 1 niezły samolot bojowy, ale państwo rządzi się swoimi prawami - może kupi nam U-bota? Najlepiej było by go pomalować na żółto...
   Tymczasem Jurek "robi swoje" i pomaga tam, gdzie państwo nie nadąża z różnych przyczyn... Czytaj więcej...

cc_admin dnia styczeń 12 2009 10:19:06 | 0 komentarzy | Drukuj

No właśnie - co się dzieje ze stroną?

   Nooo, zapewne nic "ciekawskiego". Zresztą ostatnio w Ciechanowcu nie dzieje się też nic, co by zasługiwało na jakąś szczególną uwagę... Więc zamiast ciągle wrednie pisać o pewnej pani (co i tak do wszystkiego zawsze się przyczepi) - szybko zmieniamy temat. Chyba aktualnie trwa kolęda w naszej parafii. Ale także wszystkie znaki na niebie i ziemi obiecują nam - że w końcu będzie lepiej - (oczywiście, że pan premier i każdy z nas musi kiedyś wypoczywać)...
   A co my robimy, że nic nie robimy? No ostatnio zalegamy trochę z Ciechanowiec OnLine... Jednak coś tam czasem "niechcący wykonujem"... Wkrótce zapraszamy na poniższe strony: (uprzedzamy - że to na razie tylko "szkielety" - po szczegółowe wiadomości najlepiej zajrzeć na początku lutego)...


Czytaj więcej...

cc_admin dnia styczeń 11 2009 01:37:05 | 0 komentarzy | Drukuj

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Czytaj więcej...

cc_admin dnia styczeń 01 2009 16:56:19 | 3 komentarzy | Drukuj

Wspomnienia o moim Ojcu Czesławie Dybowskim ps. "Rejtan" (1927-1999)

   Zupełnie niespodziewanie dla siebie samej zapragnęłam napisać o moim ojcu Czesławie. Nie dlatego, że jest on jakąś bardzo znaną osobą - pamiętają go pewnie tylko ludzie z „naszych stron”, tzn. Ciechanowca i okolic - ale poprzez pewien epizod z jego życia związany z udziałem w powojennej partyzantce na Podlasiu, jego nazwisko było i nadal jest często wymieniane w różnych opracowaniach historycznych i pseudo- historycznych, dotyczących 6. Brygady Wileńskiej AK i WIN-u...
   ...Mam nadzieję, że obraz Ojca jaki tutaj przedstawiłam jest chociaż trochę zgodny z pamięcią ludzi, którzy go znali. A jednocześnie może będzie dla młodych pokoleń, tzn. wnuków i prawnuków pewnym punktem odniesienia w zrozumieniu jak to jest, gdy Wielka Historia splata się z tą małą, czyli ludzkim losem.
   A może też pozwoli niektórym ludziom, reprezentującym akowskie środowisko siedlecko-sokołowskie zrozumieć, że tak bolesna dla wszystkich śmierć Władysława Łukasiuka ps. „Młot” nie była jednak wynikiem zdrady, a mój Ojciec nie był konfidentem UB.
   Między posągową nieskazitelnością i niezłomnością a tchórzostwem i podłością rozciąga się ogromny obszar postaw nacechowanych uczciwością i męstwem - na ludzką miarę, w której heroizm i szlachetność przeplata się z chwilami słabości i oportunizmu... - Alicja Dybowska Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 30 2008 17:30:06 | 12 komentarzy | Drukuj

Jasełka w Przedszkolu

   W ostatni piątek 19. grudnia przedszkolaki pod przewodnictwem siostry Weroniki, wychowawczyni pięciolatków pani Ewy Żero, przy wydatnej pomocy rodziców i dziadków wystawiły tradycyjne "Jasełka", które obejrzała spora grupa osób ciekawa prezentacji i popisów młodych aktorów.
   Wszystko się udało: występy, wspólne kolędowanie, dzielenie opłatkiem, składanie życzeń.
   Album zdjęć z tego niewątpliwie ważnego w życiu maluchów wydarzenia znajdziesz tutaj: kliknij! Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 24 2008 10:14:00 | 0 komentarzy | Drukuj

Stowarzyszenie RODZINA - podziękowanie za pomoc

   Zarząd Stowarzyszenia „Rodzina” w Ciechanowcu wyraża wdzięczność i gorące podziękowanie za pomoc i współpracę firmom, instytucjom i osobom prywatnym.
   Dziękujemy:
- Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie za udzielenie pozwolenia na zbiórkę funduszy na cały kraj, na specjalne konto pod hasłem „Zbudujmy dom” dla czworga osieroconych dzieci z Ciechanowca,...
Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 17 2008 14:09:13 Drukuj

Łupaszka - Franczak - a co ma do tego stan wojenny?...

   Że jak zwykle nie będzie na temat? Mamy rozliczać np. Jaruzelskiego czy Bolka? Oni i tak się jakoś wywiną naszym "niezawisłym" sądom... To najpierw może rozliczajmy wszystkich tych od których to się zaczęło, czy jeszcze żyją czy już nie... Stan wojenny to był dopiero "sporo" lat potem... Na zadane przez nas już wcześniej pytania nikt nie odpowiedział: - a Łupaszka (?) bohater to czy bandyta?! Jak napisał allman w swoim blogu - kliknij tutaj!, "major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" został aresztowany przez UB 30. czerwca 1948 r., podczas akcji X, zorganizowanej przez MBP przeciwko Polakom z Wileńszczyzny. Po licznych przesłuchaniach w więzieniu mokotowskim został skazany na 18-krotną karę śmierci. Proces "Łupaszki" i kilku innych wybitnych oficerów wileńskiej AK miał charakter pokazowy, transmitowany był przez radio. Major zachował się godnie w czasie śledztwa i procesu. Komunistyczny sąd skazał wszystkich "sądzonych" na śmierć. Miejsce pochówku pozostało do dziś nieznane"... W "czytaj więcej" oryginalny głos "Łupaszki". "Tak jest!" (to dla młodych) - tak odpowiadał kiedyś żołnierz. Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 13 2008 18:11:15 | 0 komentarzy | Drukuj

Spotkanie z Mikołajem

   W piątek 5. grudnia w Przedszkolu w Ciechanowcu odbyła się bardzo oczekiwana przez dzieci uroczystość - "Spotkanie z Mikołajem". Wszyscy zgromadzeni wysłuchali legendy o Mikołaju, a podczas śpiewania piosenki, do sali wszedł długo oczekiwany Gość... Oczywiście nasze słodkie pociechy (ale nie tylko!) natychmiast swoją uwagę skupiły właśnie na nim - MIKOŁAJU!
   Po rozdaniu prezentów dzieci obiecały, że przez cały rok będą grzeczne i poprosiły, by w przyszłym roku Mikołaj znów odwiedził ich Przedszkole. Jak dobrze, że są takie dni w roku, które dają nam tak dużo radości.
   W galerii znajdziesz zdjęcia z tego baaardzo ważnego spotkania - kliknij tutaj! (120). Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 11 2008 10:17:35 | 0 komentarzy | Drukuj

Obchody "Roku Herberta" z "Platonem"

   5-6. grudnia stowarzyszenie "Platon" w ramach obchodów "Roku Herberta" przeprowadziło projekt "Weekend z Mistrzem". Uważamy, że "jak na pierwszy raz" impreza była bardzo udana i mamy też nadzieję, że to słuszne naszym zdaniem zamierzenie będzie w przyszłości kontynuowane.
   W naszej galerii znajdziesz fotorelację - 2 albumy: stachosza - kliknij tutaj! (169) i Piotrka P. z Infra Studio - kliknij tutaj! (11).
   Więcej wkrótce na stronie Stowarzyszenia PLATON - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 11 2008 08:58:54 | 0 komentarzy | Drukuj

SMS-owy sąd nad Jezusem Chrystusem?!

   Dotarła do nas e-mailem prośba bydgoskich katolików o poparcie petycji "przeciw publicznemu sądowi nad Panem Bogiem" skierowana do: Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rady Miasta Bydgoszczy, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
   Jak piszą autorzy petycji: "Wyrażamy stanowczy protest przeciw przygotowywanemu przedstawieniu Superstar with Jesus Christ, którego premiera odbyć się ma w okresie Świąt Wielkiej Nocy na największym rynku Bydgoszczy, przed siedzibą Prezydenta Miasta.
   Z niepokojem przyjmujemy te wypowiedzi autorów scenariusza, w których jasno formułują oni cel swojego przedsięwzięcia
: odrzeć postać Jezusa z mitu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Pokazujemy Jezusa jako zwykłego człowieka. To radio, telewizja i inne środki przekazu wbiły nam do głowy, że był Bogiem". A co ty o tym myślisz Użytkowniku Ciechanowiec OnLine? Poddajemy temat do dyskusji... Czytaj więcej...

cc_admin dnia grudzień 10 2008 23:39:27 | 0 komentarzy | Drukuj

Polecamy strony:

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

PORTAL POŚWIĘCONY POLSKIM BOHATEROM, POLSKIEJ HISTORII ORAZ POLSKOŚCI

FUNDACJA PAMIĘTAMY - O DOBRĄ PAMIĘĆ
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Reklamy:

Niezapominajka - Gospodarstwo agroturystyczne - Kozarze 3A

Gospodarstwo Agroturystyczne Bożena i Mateusz Rutkowscy

Sprzedam działkę 4000m2 - 602 117 367

Stal-Trans usługi dźwigowe i transportowe

Ostatnio w galerii:

92
91
90
89
88

Losowo z galerii:

Losowy artykuł:

Krótka historia chóru parafialnego cz. 1
Historia chóru parafialnego przy kościele Św. Trójcy w Ciechanowcu sięga lat międzywojennych - Bronisława Niewiarowska.
Kategoria: Chór ParafialnyIX Zjazd Absolwentów 2014

Nasze strony:

Niezapominajka-Gospodarstwo Agroturystyczne

FHU Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Kwatera nad Bugiem

CHARON Całodobowy Zakład Pogrzebowy

Ex Dystans 532 545 407

... i czasopisma:

blogmedia24.pl

niepoprawni.pl

blogpress.pl

naszeblogi.pl

Republika Blogerów

Portal Informacyjny KMN | Niezależne informacje z Polski i Świata

Nasz Dziennik

Gazeta Polska

Niezależna.pl - strefa wolnego słowa

Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo

stefczyk.info

Codziennie ważne informacje ze świata polityki

Tygodnik Do Rzeczy

Telewizja Republika

Polska Niepodległa

Stanisław Michalkiewicz

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

Fronda.pl - portal poświęcony

Łysiakmania

www.piotrskarga.pl

Hej-kto-Polak! Bibuła Multimedialna

Bibuła - pismo niezależne

Najwyższy Czas!

Linki z Ciechanowca:

Miejski Portal Internetowy

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej

Zapraszamy do hotelu i restauracji Nowodwory

ZSOiZ

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

ciechanowiec.media.pl

Młyn Ciechanowiec - tradycyjna polska mąka

Koło Wędkarskie nr 87 JAZGARZ w Ciechanowcu

Regionalne:

Katolickie Radio Podlasie

Wrota Podlasia

Gazeta Współczesna

Kurier Poranny

Kontakty - Tygodnik Regionalny

Głos Siemiatycz

Nr 1 w powiecie wysokomazowieckim

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Mendom STOP!

MENDOM STOP!

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Radio Wnet

Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie

Musimy się na nowo policzyć - Anna Walentynowicz

Instytut Pamięci Narodowej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poland - Polska

Honor y Oyczyzna

Narodowe Siły Zbrojne

Przegląd Narodowy e-kolekcja

Niezłomni - niepoprawna politycznie historia Polski

kresy24.pl

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

O obrazach i słowach. Kontekst decyduje o znaczeniu fotografii.

Znajomi:Dietetyk Online

Domenomania.pl - profesjonalne usługi internetowe

Podziwiani:Burzowe info:

Mapa burzowa Polski

aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach dla Polski

Włącz radio retro:

Przydatne:

Otwarte zasoby edukacyjne AGH w Krakowie

Legalnie. Libre Office.


Ciechanowiec OnLine 2006 - 2018
...
Prawa autorskie należą do autorów i/lub redakcji portalu ciechanowiec.info.
Przedruk, reprodukcja, powielanie na potrzeby komercyjne
bez zgody właściciela praw autorskich są zabronione.
...
Redakcja ciechanowiec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, wpisów użytkowników w shoutbox, komentarzy na forum, pod newsami, artykułami, zdjęciami, wpisami na facebook i innych portalach społecznościowych.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.08 | 18,268,372 Unikalnych wizyt | jQ Blog