Polityka historyczna - fatum nad Polską?!

   Nie lubię długo pisać - to się rozpiszę. Jak byłem młody, dość krótko "się wywierszałem". Teraz z wiekiem już gorzej. A jeszcze do niedawna wolałem śpiewać, bo ponoć muzyka łagodzi obyczaje... :)
   Przeglądając ostatnio (zamiast ciechanowieckiego forum na Gazecie Współczesnej) stronę Fundacji PAMIĘTAMY natrafiłem na publikację Pana Kazimierza Krajewskiego pt. „Opór”?, „Odwet”? - czy po prostu „polityka historyczna” ? Dotyczy ona filmu Edwarda Zwicka „Opór” oraz książki Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego pt. „Odwet”. „Prawdziwa historia braci Bielskich”.
Niby to już za późno (i z echem przebrzmiało), - ale czy na pewno już i tyle?!
   Przyznaję się od razu - nie znam dobrze Pana Kazimierza. Za krótko i zbyt mało chwil dane nam było porozmawiać szczerze i w spokoju; jednak śmiem twierdzić, że jest bardzo rzetelnym człowiekiem i wytrwale dąży do prawdy (a ja? - ciągle - z wiekiem nabywam doświadczenia, intuicji; coraz bardziej subiektywny, ostrożny w osądach, po przejściach; - ciągle uczę się na błędach...). Jednak "na tyle co go znam" mogę powiedzieć, że raczej mu uwierzę (czyli w to co robi i do czego dąży).
   Ale bo i o co zaraz (to taka wielka bakteria) robić tyle halooo: - o jakiś film czy książkę?! Po co? Komu to potrzebne? Poczemóżźżź?....
   Uwierzcie mi - potrzebne. Po to m.in. byśmy nie obudzili się raptem kiedyś z ręką w nocniku... A wtedy kto nam uwidoczni i uwieczni prawdziwą historię?!... - jewropejskij smurf "Niedojadek"?! Czytaj więcej...

cc_admin dnia czerwiec 01 2009 21:43:45 | 1 komentarz | Drukuj

IV Marsz w Warszawie

   W niedzielę 31 maja 2009 r., pod hasłem "W kryzysie stawiam na rodzinę", po raz czwarty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Spotkamy się o godzinie 12 na ulicy Nowy Świat (u zbiegu ul. Foksal i ul. Chmielnej) i przejdziemy przez ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską. Finał marszu w Ogrodzie Krasińskich a tam koncert i piknik rodzinny. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi!

cc_admin dnia maj 27 2009 09:20:56 Drukuj

Koronacja Matki Bożej Ciechanowieckiej

   Wczoraj (23.05.2009) o godz. 16.00 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej odbyła się uroczystość, podczas której ks. bp. Antoni P. Dydycz dokonał koronacji Obrazu Matki Bożej Ciechanowieckiej (ustanawiając również świąteczny dzień ku czci Pani Ciechanowieckiej w każda ostatnią sobotę maja) oraz udzielił Sakramentu Bierzmowania.
   W naszej galerii znajdziesz fotorelację z tego wydarzenia - kliknij tutaj!
   Natomiast w Oficjalnym Serwisie Informacyjnym Diecezji Drohiczyńskiej znajdziesz: Koronacja Obrazu Matki Bożej w Ciechanowcu, Koronacja Matki Bożej Ciechanowieckiej, Program koronacji Obrazu Matki Bożej Ciechanowieckiej, Teologia Obrazu Matki Bożej Ciechanowieckiej oraz Historia i kult Matki Bożej Ciechanowieckiej. Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 24 2009 09:35:47 | 0 komentarzy | Drukuj

Zielona Gala i II Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie

   Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Szepietowa w sobotę i niedzielę 23-24 maja na imprezy promocyjno-wystawiennicze ZIELONA GALA i II Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.
   Zielona Gala to impreza, na której zainteresowani będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą wiodących firm z sektora rolniczego, zaprezentowana zostanie bogata oferta maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesie technologicznym przygotowania, zbioru oraz konserwacji pasz zielonych. Oprócz maszyn rolniczych nie zabraknie firm oferujących nasiona, nowoczesne konserwanty do zakiszania, folie kiszonkarskie, itp.
Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 21 2009 09:15:28 | 0 komentarzy | Drukuj

Stowarzyszenie RODZINA dziękuje

   Stowarzyszenie „Rodzina” serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc. To dzięki niej osierocone dzieci w dniu 15.05.2009 r. zamieszkały we własnym wyremontowanym i urządzonym mieszkaniu.
   Rozliczenie ze zbiórki na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Nr 34/2008 z 03.03.2008 r. nastąpi do końca sierpnia 2009 roku i zostanie podane do publicznej wiadomości. Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 19 2009 11:09:59 Drukuj

Czy Wolfram zdeklasuje Google ?!

   Tzw. Pogromca Google - czyli wyszukiwarka Wolfram - Alpha została już udostępniona publicznie i każdy chętny internauta może wypróbować jej działanie w praktyce.
   Ideą, która przyświecała Stephenowi Wolframowi w pracy nad nią - było stworzenie narzędzia online udzielającego odpowiedzi na konkretne pytania zadawane w naturalnym dla użytkownika języku. To założenie (na razie częściowo) udało mu się zrealizować. Całość projektu oparł na rozwiązaniach sztucznej inteligencji (!). Nieśmiałe jeszcze wtedy jej możliwości pokazywałem odwiedzającym moje strony chyba już od 2004-5 roku?
   Niestety wiele tu jeszcze jest do zrobienia, oj wiele - ale jako nadchodzącą ciekawostkę, "silne parcie na sieć i monitor - bo czas szybko leci, postemp postempuje, a inteligencja i tak już prawie jest sztuczna" - informacyjnie zamieszczam... Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 19 2009 09:18:36 | 0 komentarzy | Drukuj

10 unijnych mitów - Tomasz Cukiernik

   Zarówno politycy, jak i media każą nam wierzyć, że Unia Europejska to genialny projekt zjednoczenia Europy, który wszystkim wychodzi na dobre i nie ma żadnych skaz. Wokół budowy tego projektu narosły różnorodne mity, mówiące o tym, że Unia Europejska to coś wspaniałego, które niestety mają niewiele wspólnego z rzeczywistością...
   Czy w Unii Europejskiej mamy wolny rynek i wolną konkurencję? Tak każą nam wierzyć europolitycy i euroentuzjaści... Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 18 2009 21:23:56 | 0 komentarzy | Drukuj

Zagrożenia urojone i prawdziwe - Stanisław Michalkiewicz

   Tyle niebezpieczeństw ostatnio nam zagraża, że już nie wiadomo, czego najbardziej powinniśmy się bać. Wprawdzie amerykańscy naukowcy - a w ślad za nimi również Polska Akademia Nauk - już odwołali globalne ocieplenie, a w każdym razie – zaczęli uspokajać, że nie taki diabeł straszny, ale ta wiadomość jakby przeszła bez echa. Nic dziwnego; skoro w globalne ocieplenie mnóstwo ludzi zainwestowało swoje kariery i pieniądze, to żadne opinie naukowców nie zbiją ich z pantałyku. Podobnie z tak zwaną świńską grypą; jak dotąd nic złego nikomu się nie stało, ale stan podwyższonej gotowości jest podtrzymywany, prawdopodobnie dlatego, żeby pod tym pretekstem przeforsować przymus corocznego poddawania się masowym szczepieniom – co koncernom farmaceutycznym napędziłoby krociowe zyski. Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 18 2009 09:23:51 | 0 komentarzy | Drukuj

Zawody spinningowe na Nurcu 2009

    O świcie, 3. maja, odbyły się zawody spinningowe o Puchar Prezesa Klubu organizowane przez Koło Wędkarskie nr 87 "Jazgarz". Udział w zawodach wzięło 15 członków koła, a teren połowu został wyznaczony przez organizatorów (od mostu do "Krupy"). Zwycięzcą został Adrian Fabisiak, który jako jedyny złowił wymiarową rybę. Zdobył tym samym 750 pkt. Gratulujemy!


   Oto zdjęcia: - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

kolodziej dnia maj 16 2009 16:28:22 | 0 komentarzy | Drukuj

3 Maja - Święto Narodowe (Ciechanowiec 2009)

   W dniu 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie.
Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788 roku.
Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej "złotej wolności".
Po utracie niepodległości w 1795, przez 123 lata rozbiorów, przypominała o walce o niepodległość.
   Zdaniem dwóch współautorów, Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja była "ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny".

   Fotorelację z obchodów znajdziesz tutaj - kliknij tutaj!

kolodziej dnia maj 16 2009 14:24:52 | 0 komentarzy | Drukuj

Karambol w Nowodworach 29.04.2009

    Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowodwory na trasie Czyżew – Ciechanowiec ( Droga wojewódzka nr.: 690 ).
Jadący w kierunku Ciechanowca tir chcąc skręcić w lewo zatrzymał się, aby przepuścić nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Zaraz za nim czekały osobowy fiat i opel. Na stojące pojazdy najechał jadący za nimi kolejny tir.
   Samochody jak domino zderzały się ze sobą. Dodatkowo w wyniku uderzenia astra została wypchnięta na przeciwległy pas jezdni. Tam wpadła wprost pod jadącą ciężarówkę.
Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Szczęśliwie jednak nic poważnego się nie stało. Jedna lekko ranna osoba trafiła do szpitala.
   Badanie stanu trzeźwości kierowców wykazało, że wszyscy byli trzeźwi.

źródło – KPP w Wysokiem Mazowieckiem

   Zdjęcia z miejsca wypadku znajdziesz tutaj - kliknij tutaj!

kolodziej dnia maj 07 2009 18:02:33 | 0 komentarzy | Drukuj

Polecamy strony:

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

PORTAL POŚWIĘCONY POLSKIM BOHATEROM, POLSKIEJ HISTORII ORAZ POLSKOŚCI

FUNDACJA PAMIĘTAMY - O DOBRĄ PAMIĘĆ
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Reklamy:

Niezapominajka - Gospodarstwo agroturystyczne - Kozarze 3A

Gospodarstwo Agroturystyczne Bożena i Mateusz Rutkowscy

Sprzedam działkę 4000m2 - 602 117 367

Stal-Trans usługi dźwigowe i transportowe

Ostatnio w galerii:

92
91
90
89
88

Losowo z galerii:

Losowy artykuł:

Łukasz Hajduczenia - artysta o podlaskich korzeniach.
   Urodził się i wychowywał w Toruniu, gdzie zdobył pierwsze szlify muzyczne. W rodzinnym mieście ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I-go i II-go stopnia, ucząc się gry na skrzypcach, altówce i śpiewu. Wyrósł w kręgu religii i kultury prawosławnej...
Kategoria: Ludzie, których warto poznaćIX Zjazd Absolwentów 2014

Nasze strony:

Motor Skansen Ciechanowiec

Niezapominajka-Gospodarstwo Agroturystyczne

FHU Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Kwatera nad Bugiem

CHARON Całodobowy Zakład Pogrzebowy

Ex Dystans 532 545 407

... i czasopisma:

blogmedia24.pl

niepoprawni.pl

blogpress.pl

naszeblogi.pl

Republika Blogerów

Portal Informacyjny KMN | Niezależne informacje z Polski i Świata

Nasz Dziennik

Gazeta Polska

Niezależna.pl - strefa wolnego słowa

Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo

stefczyk.info

Codziennie ważne informacje ze świata polityki

Tygodnik Do Rzeczy

Telewizja Republika

Polska Niepodległa

Stanisław Michalkiewicz

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

Fronda.pl - portal poświęcony

Łysiakmania

www.piotrskarga.pl

Hej-kto-Polak! Bibuła Multimedialna

Bibuła - pismo niezależne

Najwyższy Czas!

Linki z Ciechanowca:

Miejski Portal Internetowy

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej

Zapraszamy do hotelu i restauracji Nowodwory

ZSOiZ

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

ciechanowiec.media.pl

Młyn Ciechanowiec - tradycyjna polska mąka

Koło Wędkarskie nr 87 JAZGARZ w Ciechanowcu

Regionalne:

Katolickie Radio Podlasie

Wrota Podlasia

Gazeta Współczesna

Kurier Poranny

Kontakty - Tygodnik Regionalny

Głos Siemiatycz

Nr 1 w powiecie wysokomazowieckim

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Mendom STOP!

MENDOM STOP!

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Radio Wnet

Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie

Musimy się na nowo policzyć - Anna Walentynowicz

Instytut Pamięci Narodowej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poland - Polska

Honor y Oyczyzna

Narodowe Siły Zbrojne

Przegląd Narodowy e-kolekcja

Niezłomni - niepoprawna politycznie historia Polski

kresy24.pl

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

O obrazach i słowach. Kontekst decyduje o znaczeniu fotografii.

Znajomi:Dietetyk Online

Domenomania.pl - profesjonalne usługi internetowe

Burzowe info:

aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach dla Polski

Mapa burzowa Polski

Podziwiani:Włącz radio retro:

Przydatne:

Otwarte zasoby edukacyjne AGH w Krakowie

Legalnie. Libre Office.


Ciechanowiec OnLine 2006 - 2018
...
Prawa autorskie należą do autorów i/lub redakcji portalu ciechanowiec.info.
Przedruk, reprodukcja, powielanie na potrzeby komercyjne
bez zgody właściciela praw autorskich są zabronione.
...
Redakcja ciechanowiec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, wpisów użytkowników w shoutbox, komentarzy na forum, pod newsami, artykułami, zdjęciami, wpisami na facebook i innych portalach społecznościowych.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.06 | 17,172,552 Unikalnych wizyt | jQ Blog