10 unijnych mitów - Tomasz Cukiernik

   Zarówno politycy, jak i media każą nam wierzyć, że Unia Europejska to genialny projekt zjednoczenia Europy, który wszystkim wychodzi na dobre i nie ma żadnych skaz. Wokół budowy tego projektu narosły różnorodne mity, mówiące o tym, że Unia Europejska to coś wspaniałego, które niestety mają niewiele wspólnego z rzeczywistością...
   Czy w Unii Europejskiej mamy wolny rynek i wolną konkurencję? Tak każą nam wierzyć europolitycy i euroentuzjaści... Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 18 2009 21:23:56 | 0 komentarzy | Drukuj

Zagrożenia urojone i prawdziwe - Stanisław Michalkiewicz

   Tyle niebezpieczeństw ostatnio nam zagraża, że już nie wiadomo, czego najbardziej powinniśmy się bać. Wprawdzie amerykańscy naukowcy - a w ślad za nimi również Polska Akademia Nauk - już odwołali globalne ocieplenie, a w każdym razie – zaczęli uspokajać, że nie taki diabeł straszny, ale ta wiadomość jakby przeszła bez echa. Nic dziwnego; skoro w globalne ocieplenie mnóstwo ludzi zainwestowało swoje kariery i pieniądze, to żadne opinie naukowców nie zbiją ich z pantałyku. Podobnie z tak zwaną świńską grypą; jak dotąd nic złego nikomu się nie stało, ale stan podwyższonej gotowości jest podtrzymywany, prawdopodobnie dlatego, żeby pod tym pretekstem przeforsować przymus corocznego poddawania się masowym szczepieniom – co koncernom farmaceutycznym napędziłoby krociowe zyski. Czytaj więcej...

cc_admin dnia maj 18 2009 09:23:51 | 0 komentarzy | Drukuj

Zawody spinningowe na Nurcu 2009

    O świcie, 3. maja, odbyły się zawody spinningowe o Puchar Prezesa Klubu organizowane przez Koło Wędkarskie nr 87 "Jazgarz". Udział w zawodach wzięło 15 członków koła, a teren połowu został wyznaczony przez organizatorów (od mostu do "Krupy"). Zwycięzcą został Adrian Fabisiak, który jako jedyny złowił wymiarową rybę. Zdobył tym samym 750 pkt. Gratulujemy!


   Oto zdjęcia: - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

kolodziej dnia maj 16 2009 16:28:22 | 0 komentarzy | Drukuj

3 Maja - Święto Narodowe (Ciechanowiec 2009)

   W dniu 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie.
Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788 roku.
Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej "złotej wolności".
Po utracie niepodległości w 1795, przez 123 lata rozbiorów, przypominała o walce o niepodległość.
   Zdaniem dwóch współautorów, Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja była "ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny".

   Fotorelację z obchodów znajdziesz tutaj - kliknij tutaj!

kolodziej dnia maj 16 2009 14:24:52 | 0 komentarzy | Drukuj

Karambol w Nowodworach 29.04.2009

    Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowodwory na trasie Czyżew – Ciechanowiec ( Droga wojewódzka nr.: 690 ).
Jadący w kierunku Ciechanowca tir chcąc skręcić w lewo zatrzymał się, aby przepuścić nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Zaraz za nim czekały osobowy fiat i opel. Na stojące pojazdy najechał jadący za nimi kolejny tir.
   Samochody jak domino zderzały się ze sobą. Dodatkowo w wyniku uderzenia astra została wypchnięta na przeciwległy pas jezdni. Tam wpadła wprost pod jadącą ciężarówkę.
Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Szczęśliwie jednak nic poważnego się nie stało. Jedna lekko ranna osoba trafiła do szpitala.
   Badanie stanu trzeźwości kierowców wykazało, że wszyscy byli trzeźwi.

źródło – KPP w Wysokiem Mazowieckiem

   Zdjęcia z miejsca wypadku znajdziesz tutaj - kliknij tutaj!

kolodziej dnia maj 07 2009 18:02:33 | 0 komentarzy | Drukuj

Przypomnijmy o Rotmistrzu - nie tylko politykom

   Akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) od zarania ma charakter społeczny. Jak wielokrotnie podkreślałem, nasza inicjatywa jest ponadpartyjnym przedsięwzięciem społeczeństwa obywatelskiego. Nie znaczy to przecież, że cele o których realizację zabiegamy da się urzeczywistnić bez udziału polityków. Dlatego od ponad roku zaproszenie do naszej akcji kieruję również do ludzi polityki. Ostatnio zwróciłem się w tej sprawie do amerykańskiego senatora Sama Brownbacka. Republikanin z Kansas zasłynął niedawno komentarzem na temat filmu o Irenie Sendlerowej, w którym użył określenia „polski obóz koncentracyjny”. Lektura „Raportu Witolda”, do której go zachęciłem, z pewnością poszerzy wiedzę historyczną Amerykanina i pomoże w przyszłości uniknąć kompromitujących wpadek.... Czytaj więcej...

cc_admin dnia kwiecień 24 2009 08:23:22 | 1 komentarz | Drukuj

Protest rolników branży mleczarskiej - Warszawa 23.04.2009

   Ponad 200. rolników protestowało w czwartek przed Sejmem RP przeciwko zbyt niskim cenom mleka i produktów mlecznych.
   Producenci mleka chcą zwrócić uwagę polityków na wielkie marże nakładane przez pośredników oraz nabrzmiewający problem miernej jakości produktów mlecznych oferowanych na rynku.
   Polscy rolnicy alarmują - nasze mleczarnie kupują mleko na Litwie! Między innymi w ramach tej akcji mieszkańcom stolicy rozdano trzy tysiące kartonów polskiego mleka. Czy tylko dla zapamiętania smaku?! Czytaj więcej...

kolodziej dnia kwiecień 24 2009 08:00:00 | 0 komentarzy | Drukuj

Obudź wiosnę w ogrodzie

   Już po raz piętnasty na terenach Agroareny Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie kalendarz imprez otworzą Wiosenne Targi Ogrodnicze organizowane w dniach 25-26 kwietnia. Razem odbędą się drugie Targi Pszczelarskie.
   Podczas dwudniowej wystawy targowej specjaliści PODR i przedstawiciele specjalistycznych gospodarstw ogrodniczych doradzą jakie kwiaty dobrać aby ogród kwitł przez cały rok. W Szepietowie w tych dniach spotkają się miłośnicy zieleni, właściciele działek, ogrodów, jak i przedstawiciele środowisk związanych z branżą ogrodniczą – producenci, hurtownicy i sprzedawcy. To dla nich PODR jak co roku przygotuje ciekawy program. Czytaj więcej...

cc_admin dnia kwiecień 24 2009 07:13:09 | 0 komentarzy | Drukuj

Wielkanoc 2009

   Święta, święta - i już niestety po świętach. Dziękujemy z serca za wszystkie nadesłane życzenia i ciepłe słowa; dziękujemy też za pełne troski donosy do prokuratury i "pochlebne" wpisy na forum Współczesnej. To dobrze że interesujecie się tą stronką, a szczególnie nami - chociaż przecież nie musicie :)
   W galerii znajdziesz trzy świąteczne albumy: Wielka Sobota - Ciechanowiec 2009 - kliknij tutaj, Ciemnice i Boże Groby w Ciechanowcu i okolicznych parafiach - 2009 - kliknij tutaj oraz Procesja Rezurekcyjna w Ciechanowcu - kliknij tutaj. Czytaj więcej...

cc_admin dnia kwiecień 14 2009 07:47:06 | 0 komentarzy | Drukuj

Droga Krzyżowa - Warszawa 2009

   Już po raz szesnasty ulicami Warszawy przeszła "Centralna Droga Krzyżowa". Jak co roku w procesji uczestniczyło kilka tysięcy osób.
Podczas nabożeństwa metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz wzywał: "Warszawo pozostań niezłomna w zwyciężaniu miłości nad nienawiścią i obojętnością, pozostań niezłomna w służbie swoim mieszkańcom, pozostań niezłomna w budowaniu przyszłości na wartościach chrześcijańskich"
   W Drodze Krzyżowej brali udział m.in. prymas Polski kard. Józef Glemp, bp polowy WP gen. dyw. Tadeusz Płoski i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Sześciometrowy, ważący ponad 100 kilogramów, krzyż nieśli na ramionach przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodowych - m.in.: harcerze, studenci, strażacy, policjanci, wojskowi, artyści oraz członkowie katolickich ruchów religijnych.

   Fotoreportaż z tego wydarzenia znajdziesz tutaj - kliknij tutaj! Czytaj więcej...

kolodziej dnia kwiecień 11 2009 03:37:43 | 0 komentarzy | Drukuj

Niedziela Palmowa 2009

   News niestety zbyt późno, ale zdjęcia były zamieszczone wcześniej - kto znalazł, ten zdążył je już obejrzeć. Jak co roku album w galerii - kliknij tutaj!
   Więcej informacji i zdjęć o Niedzieli Palmowej w Ciechanowcu znajdziecie na stronach: Muzeum Rolnictwa - klik 1, klik 2 i Miejskiego Portalu Internetowego. Czytaj więcej...

cc_admin dnia kwiecień 10 2009 00:59:15 | 0 komentarzy | Drukuj

Polecamy strony:

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

PORTAL POŚWIĘCONY POLSKIM BOHATEROM, POLSKIEJ HISTORII ORAZ POLSKOŚCI

FUNDACJA PAMIĘTAMY - O DOBRĄ PAMIĘĆ
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Reklamy:

Niezapominajka - Gospodarstwo agroturystyczne - Kozarze 3A

Gospodarstwo Agroturystyczne Bożena i Mateusz Rutkowscy

Sprzedam działkę 4000m2 - 602 117 367

Stal-Trans usługi dźwigowe i transportowe

Ostatnio w galerii:

20
19
18
17
16

Losowo z galerii:

Losowy artykuł:

Bezpieczeństwo dawcy i biorcy
   W całym procesie krwiodawstwa i krwiolecznictwa dla służby krwi i służby zdrowia równie ważne jest bezpieczeństwo zarówno osoby oddającej krew, jak i tej, która ma ją otrzymać.
Kategoria: PCK i Honorowe KrwiodawstwoIX Zjazd Absolwentów 2014

Nasze strony:

Motor Skansen Ciechanowiec

Niezapominajka-Gospodarstwo Agroturystyczne

FHU Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Kwatera nad Bugiem

CHARON Całodobowy Zakład Pogrzebowy

Ex Dystans 532 545 407

... i czasopisma:

blogmedia24.pl

niepoprawni.pl

blogpress.pl

naszeblogi.pl

Republika Blogerów

Portal Informacyjny KMN | Niezależne informacje z Polski i Świata

Nasz Dziennik

Gazeta Polska

Niezależna.pl - strefa wolnego słowa

Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo

stefczyk.info

Codziennie ważne informacje ze świata polityki

Tygodnik Do Rzeczy

Telewizja Republika

Polska Niepodległa

Stanisław Michalkiewicz

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

Fronda.pl - portal poświęcony

Łysiakmania

www.piotrskarga.pl

Hej-kto-Polak! Bibuła Multimedialna

Bibuła - pismo niezależne

Najwyższy Czas!

Burzowe info:

aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach dla Polski

Mapa burzowa Polski

Linki z Ciechanowca:

Miejski Portal Internetowy

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

ZSOiZ

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

ciechanowiec.media.pl

Młyn Ciechanowiec - tradycyjna polska mąka

Koło Wędkarskie nr 87 JAZGARZ w Ciechanowcu

Regionalne:

Katolickie Radio Podlasie

Wrota Podlasia

Gazeta Współczesna

Kurier Poranny

Kontakty - Tygodnik Regionalny

Głos Siemiatycz

Nr 1 w powiecie wysokomazowieckim

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Mendom STOP!

MENDOM STOP!

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Radio Wnet

Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie

Musimy się na nowo policzyć - Anna Walentynowicz

Instytut Pamięci Narodowej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poland - Polska

Honor y Oyczyzna

Narodowe Siły Zbrojne

Przegląd Narodowy e-kolekcja

Niezłomni - niepoprawna politycznie historia Polski

kresy24.pl

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

O obrazach i słowach. Kontekst decyduje o znaczeniu fotografii.

Znajomi:Dietetyk Online

Domenomania.pl - profesjonalne usługi internetowe

Podziwiani:Włącz radio retro:

Przydatne:

Otwarte zasoby edukacyjne AGH w Krakowie

Legalnie. Libre Office.


Ciechanowiec OnLine 2006 - 2018
...
Prawa autorskie należą do autorów i/lub redakcji portalu ciechanowiec.info.
Przedruk, reprodukcja, powielanie na potrzeby komercyjne
bez zgody właściciela praw autorskich są zabronione.
...
Redakcja ciechanowiec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, wpisów użytkowników w shoutbox, komentarzy na forum, pod newsami, artykułami, zdjęciami, wpisami na facebook i innych portalach społecznościowych.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.08 | 15,908,972 Unikalnych wizyt | jQ Blog