Wojskowe Służby Informacyjne nadają ton narracji w sprawie katastrofy prezydenckiego tupolewa

Major Michał Fiszer – chętnie i szeroko spekulujący w mediach na temat przyczyn katastrofy prezydenckiego tupolewa na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj – to funkcjonariusz Wojskowych Służb Informacyjnych. – Od 1997 roku pracowałem w WSI, ale w Oddziale Łącznikowym Biura Ataszatów Wojskowych. Pracowałem tam trzy lata, z czego rok byłem obserwatorem wojskowym w Iraku i Kuwejcie – przyznał w rozmowie z “Naszym Dziennikiem” Fiszer.

   “Major Michał Fiszer występujący w mediach jako były pilot to oficer Wojskowych Służb Informacyjnych. W swej karierze wielokrotnie zajmował się inwigilowaniem i inspirowaniem mediów, teraz wspiera szefa MON, Bogdana Klicha”. W ten sposób luki w życiorysie jednego z ekspertów lotniczych postanowił uzupełnić konkurencyjny portal branżowy Altair.com.pl, którym kieruje Tomasz Hypki. Publikacją oburzony jest jej bohater.

   Nie jest tajemnicą, że mediom podsuwane są – nie zawsze bezinteresownie – tropy w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia pod Katyniem. “W dyskusjach w mediach uczestniczą zawodowi lobbyści i specjaliści od manipulowania mediami. Wielu z nich próbuje odwrócić uwagę od sytuacji w MON i Siłach Powietrznych, która doprowadziła do zapaści w szkoleniu, a w konsekwencji do kolejnych, coraz tragiczniejszych katastrof lotniczych” – twierdzi portal Altair. Z nieocenzurowanej wersji wojskowego życiorysu mjr. Michała Fiszera (obecnie jest on zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika “Lotnictwo”) wynika m.in., że po zakończeniu lotów na samolotach Su-22 związał się z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Formalnie nastąpiło to w 1997 roku, ale Fiszer już wcześniej miał inwigilować media.

   Od 2000 r., po przejściu do rezerwy, Fiszer występował jako “niezależny ekspert”, promując w mediach m.in. udział Polski w wojnie w Iraku, samoloty F-16 i umieszczenie w Polsce elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej, a obecnie samoloty szkolno-treningowe T-50.

   W ostatnim czasie major wielokrotnie sugerował publicznie błąd załogi tupolewa mający polegać m.in. na katastrofalnym w skutkach wprowadzeniu niewłaściwych danych do systemu ostrzegawczego TAWS (w metrach zamiast w stopach). Tezę tę miażdżąco skrytykowali piloci na innym portalu branżowym.

   Fiszer zaangażowany był też w obronę szefa MON. Wytyka mu się, że przekonywał na przykład, iż Bogdan Klich nie jest odpowiedzialny za stan polskiego lotnictwa wojskowego oraz śmierć ponad 100 osób w katastrofach lotniczych, do których doszło w trakcie jego kadencji.

   W rozmowie z “Naszym Dziennikiem” mjr Michał Fiszer podkreślił, że zarzuty pod jego adresem to “stek bzdur”. Grozi, że za szkalujące jego dobre imię publikacje autorzy będą odpowiadać przed sądem. – Twierdzenie, że kogoś inwigilowałem, to kompletna bzdura. Nigdy nie byłem oficerem operacyjnym WSI. Owszem, od 1997 roku pracowałem w WSI, ale w Oddziale Łącznikowym Biura Ataszatów Wojskowych. Pracowałem tam trzy lata, z czego rok byłem obserwatorem wojskowym w Iraku i Kuwejcie. Niczego, co dotyczy mojej przeszłości, nie ukrywam – podkreślił Fiszer. Jak dodał, śladów zarzucanej mu inwigilacji nie ma też w tzw. raporcie Macierewicza. – Po co miałbym w III RP inwigilować dziennikarzy? Nie wiem. Kimże jest też Tomasz Hypki, by ktokolwiek się nim interesował? – dodał.
Jak ocenił Fiszer, publikowany przez Altair jego “nieocenzurowany życiorys” wygląda, jakby został skopiowany z Wikipedii, ale z pominięciem niektórych informacji – jak choćby o ukończeniu studiów doktoranckich w Akademii Obrony Narodowej. Podkreślił też, że nie rozumie zarzutów dotyczących rzekomej obrony ministra Bogdana Klicha. – Piszę o tym, że lotnictwo jest niedoinwestowane, że jest to wina polityków. Czy to wygląda na obronę ministra Klicha? – dodał. Jego zdaniem, także tezy o odwracaniu uwagi od rzeczywistych przyczyn katastrofy prezydenckiego Tu-154M (w chwili kiedy takowych jeszcze nie znamy), są nie na miejscu.

   Do sprawy nie odniósł się resort obrony. Jak podkreślił Janusz Sejmej, rzecznik ministra obrony, “trudno tu cokolwiek komentować”.
Skąd zatem atak personalny na Fiszera? Według niego, powodem zapewne są pieniądze. AL Altair, którego prezesem jest Tomasz Hypki, stanowi konkurencję dla Magnum-X, a wydawane przez nie czasopisma – odpowiednio “Skrzydlata Polska” i “Lotnictwo” – nie od dzisiaj mocno rywalizują ze sobą o reklamodawców.

   Spór już znalazł swoje odzwierciedlenie w opiniach internautów. “W Polsce są dwa zasadnicze koncerny medialne związane z tematyką militarną: AL Altair oraz Magnum-X, z czego bardziej wpływowy jest ten drugi, co więcej, ma dobre układy w ministerstwie i wojsku. Gra pomiędzy nimi toczy się o wpływy z reklam – słabszy partner (Altair) stara się zdobyć ogłoszenia firm europejskich, w tym celu nachalnie krytykuje USA i firmy stamtąd pochodzące” – czytamy na jednym z branżowych forów.

Marcin Austyn

Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com

cc_admin dnia czerwiec 15 2010 11:42:35 | 0 komentarzy | Drukuj

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Polecamy strony:

Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

PORTAL POŚWIĘCONY POLSKIM BOHATEROM, POLSKIEJ HISTORII ORAZ POLSKOŚCI

FUNDACJA PAMIĘTAMY - O DOBRĄ PAMIĘĆ
ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Reklamy:

Niezapominajka - Gospodarstwo agroturystyczne - Kozarze 3A

Gospodarstwo Agroturystyczne Bożena i Mateusz Rutkowscy

Sprzedam działkę 4000m2 - 602 117 367

Stal-Trans usługi dźwigowe i transportowe

Ostatnio w galerii:

92
91
90
89
88

Losowo z galerii:

Losowy artykuł:

Wywózka na Sybir - dalsze losy
   W nocy z czwartku 20, na piątek 21 czerwca 1941 roku dom nasz został otoczony przez ośmiu uzbrojonych ludzi z NKWD. Słychać pukanie do okna i po Polsku polecenie, otwierać! Wstał brat i otworzył drzwi. Gdy zobaczył uzbrojonych ludzi cofnął się do środka, a oni weszli do domu. Jeden z nich, najstarszy rangą powiedział żeby nie robić paniki i że za pół godziny mamy wszyscy być gotowi do podróży. Powiedział, że pojedziemy do Związku Radzieckiego. Było nas w domu pięć osób. Ja, brat i drugi brat z żoną i z dwutygodniową córką.    Przed domem stała już fura. Nam kazali szybko pakować rzeczy na furę, bratowej szybko się ubierać i szykować dziecko do drogi. Sami tymczasem przeprowadzali tak zwaną rewizję, zabierając dla siebie niektóre rzeczy z domu...
Kategoria: Wincenty WiercińskiIX Zjazd Absolwentów 2014

Nasze strony:

Niezapominajka-Gospodarstwo Agroturystyczne

FHU Daniel Wyszyński - Ciechanowiec

Kwatera nad Bugiem

CHARON Całodobowy Zakład Pogrzebowy

Ex Dystans 532 545 407

... i czasopisma:

blogmedia24.pl

niepoprawni.pl

blogpress.pl

naszeblogi.pl

Republika Blogerów

Portal Informacyjny KMN | Niezależne informacje z Polski i Świata

Nasz Dziennik

Gazeta Polska

Niezależna.pl - strefa wolnego słowa

Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo

stefczyk.info

Codziennie ważne informacje ze świata polityki

Tygodnik Do Rzeczy

Telewizja Republika

Polska Niepodległa

Stanisław Michalkiewicz

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski

Fronda.pl - portal poświęcony

www.piotrskarga.pl

Bibuła - pismo niezależne

Najwyższy Czas!

Burzowe info:

Mapa burzowa PolskiLinki z Ciechanowca:

Miejski Portal Internetowy

Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej

ZSOiZ

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

Zapraszamy do hotelu i restauracji Nowodwory

ciechanowiec.media.pl

Młyn Ciechanowiec - tradycyjna polska mąka

Koło Wędkarskie nr 87 JAZGARZ w Ciechanowcu

Regionalne:

Katolickie Radio Podlasie

Wrota Podlasia

Gazeta Współczesna

Kurier Poranny

Kontakty - Tygodnik Regionalny

Głos Siemiatycz

Nr 1 w powiecie wysokomazowieckim

Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

Mendom STOP!

MENDOM STOP!

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Radio Wnet

Żołnierze Wyklęci - zapomniani bohaterowie

Musimy się na nowo policzyć - Anna Walentynowicz

Instytut Pamięci Narodowej

Muzeum Powstania Warszawskiego

Poland - Polska

Narodowe Siły Zbrojne

Przegląd Narodowy e-kolekcja

Niezłomni - niepoprawna politycznie historia Polski

kresy24.pl

Polsko-Polonijna Gazeta Internetowa

Stowarzyszenie Wspólnota Polska

O obrazach i słowach. Kontekst decyduje o znaczeniu fotografii.

Znajomi:Dietetyk Online

Domenomania.pl - profesjonalne usługi internetowe

Podziwiani:Włącz radio retro:

Przydatne:

Otwarte zasoby edukacyjne AGH w Krakowie

Legalnie. Libre Office.


Ciechanowiec OnLine 2006 - 2019
...
Prawa autorskie należą do autorów i/lub redakcji portalu ciechanowiec.info.
Przedruk, reprodukcja, powielanie na potrzeby komercyjne
bez zgody właściciela praw autorskich są zabronione.
...
Redakcja ciechanowiec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, wpisów użytkowników w shoutbox, komentarzy na forum, pod newsami, artykułami, zdjęciami, wpisami na facebook i innych portalach społecznościowych.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.07 | 22,307,115 Unikalnych wizyt | jQ Blog